Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da 2017 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Basketbol ’da kazanılan Euroleague kupası da burada sergilendi. Fenerbahçeli Kongre üyeleri bu kupayla fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Sarı Lacivertli kulübün Başkanı Aziz Yıldırım’ın Olağan Mali Genel Kurulu’nda gerçekleştirmiş olduğu açıklama şu şekilde:

''Basketbolda dünyanın en büyük organizasyonu Euroleague ve NBA’dir. Euroleague amacı tıpkı NBA gibi bir organizyon oluşturmak için kurulmuştur. Futbolda Şampiyonlar Ligi ne ise Basketbolda da Euroleague başarısı aynı düzeydedir. Fenerbahçe bu kupayı alarak Avrupa’nın en iyi takımı olduğunu kanıtlamıştır. Ben Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı almasının tesadüf olduğunu söylemiştim. Bunu yanlış anlayarak yorumladırlar. Ben burada devamlılıktan bahsetmiştim.''

Diğer yandan Aziz Yıldırım önümüzdeki dönem Fenerbahçe Doğuş olarak yola devam edeceklerini açıkladı. Ayrıca Ülker Sports Arena’yı yapan Murat Ülker’e de sonsuz teşekkür etti.

Futboldaki transfer çalışması ile ilgili bilgi veren Aziz Yıldırım şunları dile getirdi:

''4 FUTBOLCU İLE ANLAŞTIK''

''Önümüzdeki sene tüm braşlarda başarılı olmak istiyoruz. Mayıs ayı içerisinde transferi sonlandıracağımızı söyleşmiştim. Ama bazen bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Transfer dönemi 17 Haziran tarihinde açıklanacak. Bu kapsamda 4 futbolcu ile anlaşma sağladı. Aynı zamanda 3 teknik adamla görüşme halindeyiz. Bu konuda kısa sürede sonuç alarak bu isimleri açıklayacağız.'' dedi.