Fenerbahçe'de geçen sezon başında Bursaspor'dan büyük uğraşlar sonucu kadroya katılan Ozan Tufan, beklentileri halen karşılayamadı.

Yeşil-beyazlılardan 7 milyon euroya yakın bir bonservis bedeliyle transfer edilen Ozan, ilk parladığı sezonlardaki görüntüsünün çok uzağında kaldı. Bu noktada genç orta sahanın, mevkisel anlamda yaşadığı sorunlar göze çarptı. Hem Bursaspor hem de A Milli Takım'da daha farklı bir bölgede görev alan 21 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe'de istenen role bir türlü uyum sağlayamadı.

Vitor Pereira ve Dirk Advocaat dönemlerinde genellikle orta alanda 8 ve 10 numara görevlerinde yer alan Ozan, esas mevkii olan 6 numaraya uzak kaldı. Bursaspor'dayken özellikle Şenol Güneş döneminde Fernando Belluschi ve Josue'nin arkasında daha defansif bir görev alan, milli takımda da Fatih Terim'in ön liberoya geçirdiği genç yıldız, sarı-lacivertlilerde son 2 sezonda sadece 12 resmi maçta kendi yerinde oynayabildi.

Bu durumdan psikolojik olarak da etkilenen Ozan Tufan, tüm iyi niyetine rağmen sıkıntı yaşadı. Son dönemde kilo problemleriyle de öne çıkan ve taraftardan tepki alan Ozan, son olarak A Milli Takım aday kadrosunda da yer bulamayarak bir üzüntü daha yaşadı.

Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı transfer etmek için Beşiktaş'la kapışmış, tüm şartları zorlamıştı. Sarı- Lacivertliler, geçen sezonun başında genç oyuncu için Bursa'ya 7 milyon Euro (27.3 milyon TL) ödedi. Ancak 21 yaşındaki oyuncu, iki sezondur beklentilerin çok uzağında kaldı. Sürekli fazla kilolarıyla dikkat çeken Ozan, Atiker Konyaspor ile oynanan son karşılaşmadaki performansıyla taraftarı çıldırttı.

KİLOLARI YÜZÜNDEN ELEŞTİRİLMİŞTİ
Uzun süredir kiloları yüzünden eleştiri alan Ozan Tufan, çektiği son fotoğraf ile çalışmalarının karşılığını aldığını gözler önüne serdi. Ozan Tufan'ın sadece kilo vermediği, aynı zamanda vücudunu da geliştirdiği görüldü.

Fenerbahçe teknik heyeti genç futbolcuyu kilo vermesi üzerine uyarmış ve özel program hazırlamıştı. Fatih Terim de form düşüklüğü yüzünden Ozan'ı Milli Takım kadroya almamıştı.AZİZ YILDIRIM DA UYARMIŞTI
Fenerbahçe'nin eleştirilen yıldızı Ozan Tufan'a Başkan Aziz Yıldırım'dan uyarı gelmişti.

Yıldırım, "Profesyonel bir futbolcu kendisine nasıl dikkat etmez." diyerek Ozan'ın kilo problemine dikkat çekmişti.

Bütün bunların ardından Ozan Tufan'ın kısa süredeki değişimi herkesi şaşırttı.

Kaynak: sporx