16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 28°
  • Izmir 31°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.017
Dolar5,7134
Euro6,413
Altın258,94

Aziz Yıldırım: 1998'de FETÖ Benden Yardım İstedi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, NTV Spor canlı yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.

Aziz Yıldırım: 1998'de FETÖ Benden Yardım İstedi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, NTV ve NTV Spor'un ortak canlı yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtlıyor. 

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"15 Temmuz Türkiye için çok önemli bir dönemeç noktası. O gün demokrasi için şehit olanlara rahmet diliyorum. Fırat Kalkanı operasyonu da inşallah ülkemiz için hayırlı olur. Darbe girişiminin olması beni şaşırtmadı. Ben bekliyordum. Ben bundan 1 yıl önce sivil ihtilal yapacaklar demiştim."

'ZAMAN GAZETESİNDEN GELDİLER'

"17-25 Aralık operasyonundan sonra tüm Türkiye bu FETÖ örgütünü gördü. O günden sonra ama sadece Cumhurbaşkanımız mücadele etti. 1998'de Fenerbahçe başkanı seçildiğimde Zaman Gazetesi'nden ziyarete geldiler. Gülen'in davası için benden yardım istediler"

'BU MESELE KOLAY HALLEDİLEMEZ'

"Aziz Yıldırım'ın olduğu her yerde Müslümanlığa ihanet etti diyorlarmış. 1998'de başlıyor bu düşmanlıkları."

"Fethullah Gülen kimdir, nedir iyi tartmak ve iyi ölçmek lazım. 'Fethullah Gülen, TSK ile ihtilal yaptı' diye bakmamak lazım. Fethullah Gülen, dünyanın 157 ülkesinde aynı çalışmaları yapan bir örgütün başıdır. Somali'ye gittim. Somali'de bunu gördüm. Fethullah Gülen ile ilgili konuşurken bunun kolay halledilebilecek bir mesele gibi görmemek lazım."

'TÜM BAKANLIKLARI ELE GEÇİRMİŞ'

"Türkiye'de 22 bakanlık var. Fethullah Gülen bu bakanlıkların hepsini ele geçirmiş. Gülen değil de devlet buraya sızmış gibi bir görüntü var."

"Bunu Amerika yaptı, diyoruz ya... Bu yanlış. Amerika'da da Amerika'yı kontrol eden başka güçler var. Zaman alacak. Tehlike geçmemiştir. Ülkeyi yönetenler 'Biz yanlış yaptık, yanlış ettik' diyorlar. Bunlar olayları çözmez. İnandırıcı olan sadece Cumhurbaşkanıdır. Bir de o yolda olan Başbakan var. Onun dışındakileri zaman gösterecek."

'HANEFİ AVCI ANLATTI'

"2006, 2007'den itibaren beni dinlemeye almaya çalışıyorlar. Hanefi Avcı bunu anlattı. O kabul etmiyor, yapamıyorlar. 2008'den sonra dinlemeye başladılar. Devlet gayri resmi bir şekilde beni dinlemeye aldı. Bunu gidip devlet büyüklerine anlattım."

'ŞİKE, TEŞVİK BAHANE'

"2009'da beni dinliyorlardı. O sezon sonunda Trabzon'la berabere kalmayıp şampiyon olsaydık, operasyonu o zaman yapacaklardı. Beni alma amaçları aslında şike değil. Şike bahane, teşvik bahane. Beni Ergenekon'a bağlayacaklardı. Bunun için çok uğraştılar ama bir şey bulamadılar ve başaramadılar."

"Şamil Tayyar, Kocaeli milletvekiline, 'Aziz Yıldırım, Ergenekon'un kasası' diyor. Bu söylentiyi yaymaya çalıştılar fakat başaramadılar."

Şekip Mosturoğlu ise şunları söyledi:

'BİZİ ÖLDÜRÜRLER'

"15 Temmuz'da eşimle birlikte televizyon seyrediyorduk. Yaşananları görünce gerçekten inanamadım. Ulusal savunmada kullanılması gereken silahlar, vatandaşlara doğrultuluyor. Gazi Meclis bombalanıyor. Bunları görünce dehşete düştüm. Telefondan İlhan Ekşioğlu aradı beni. 'Bu olay başarılı olursa bizi öldürürler. Yok oluruz' dedi."

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri