Sarı Lacivertli takım teknik direktörleri Dick Advocaat ile sezon sonu yolları ayırdı. Bu kapsamda teknik direktörlük arayışlarına giren Fenerbahçe dönem içinde Konyaspor’u çalıştıran Aykut Kocaman ile görüşerek anlaşmıştı. Atiker Konyaspor’dan sezon sonu ayrılan Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’ye kısa bir zaman içerisinde resmi imzayı atması bekleniyor.

AYKUT KOCAMAN’DAN İLGİNÇ TALEP

Sarı Lacivertli takımın teknik direktörü olmaya hazırlanan Aykut Kocaman Van Der Wiel hakkında yönetime olumlu rapor verdi. Aykut Kocaman’ın Van Der Wiel hakkında şunları söylediği belirtiliyor: ''Wiel çok iyi ve potansiyeli olan bir futbolcu. Kafası rahat bir şekilde oynadığı zaman büyük takımlara çok ciddi katkılarda bulunabilir. Ben onun sorunlarını çözüp sadece futbol ile ilgilenmesini sağlayabilirim. Zaten yapılacak olan kamp döneminde kendisini belli edecektir. Ben bir şekilde bu sorunu çözmeye çalışacağım.'' dedi.

Deneyimli Türk teknik adam Aykut Kocaman’ın bu tespitinden sonra Sarı Lacivertli takım Wiel’i satma kararını beklemeye çekti. Ayrıca Aykut Kocaman'ın eski öğrencisi Ömer Ali Şahiner ile birlikte Fenerbahçe takımına imza atacağından bahsediliyor.