Sarı Lacivertli takımda Robin van Persie önümüzdeki sezonda da takımda kalacak. 2015-2016 sezonunda İngiliz devi Manchester United'dan transfer olan Van Persie için yeni teknik direktör Aykut Kocaman yönetime olumlu yönde bir rapor sundu.

AYKUT KOCAMAN HOLLANDALI OYUNCUNUN KALMASINI İSTEDİ

Hollandalı futbolcunun geçirmiş olduğu tecrübeden faydalanabileceğini düşünen Aykut Kocaman, bu gelişmelere rağmen yönetimden bir de forvet oyuncusu daha transfer edilmesini istedi.

VAN PERSİE’NİN PERFORMANSI

Van Persie bu sezon Sarı Lacivertli forma ile atmış olduğu gol sayısı geçen sezonun gerisinde kaldı. Bu sezon toplamda 14 gol kaydeden Van Persie geçen sezon 22 gol atmıştı.

Van Persie 2014-2015 sezonunda Manchester United forması ile 27 maçta 10 gol atma başarısı göstermişti.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım Beşiktaş'ta kiralık olarak top oynayan Vincent Aboubakar'ın peşine düştü. Beşiktaş'ın yüksek bonservis bedeli yüzünden anlaşamadığı Kamerunlu oyuncu için devreye giren Kanarya bu oyuncunun kulübü ile görüşmek için yöneticilerine talimat verdi. 

Sarı Lacivertli yöneticilerin kısa bir zaman içinde Portekiz'e gidip Aboubakar konusunu kulübü Porto ile masaya yatıracağı ve istenilen rakamların oluşması halinde bu transferin gerçekleşeceği belirtildi.