İspanya menşeili Marca gazetesi, "Pepe, Beşiktaş ile imzaladı" başlığı altında yapmış olduğu haberde, "Portekizli futbolcu, dün yeni kulübünün formasını giydi. Türkiye' de geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu olan takımda gelecek iki sezon forma giyecek Pepe' nin muıkavelesinin üçüncü bir seneye uzatma opsiyonu da olacak. Sezon başına 4,5 milyon Euro alacak olan Pepe, aynı zamanda amaçlara ulaşılması halinde önemli primlere de sahip olacak." diye belirtti.

CİTY VE PSG'Yİ GERİ ÇEVİRDİ

Portekizli savunma oyuncusu Pepe' nin Beşiktaş ile yaptığı sözleşmeden "tam bir memnuniyet duyduğunu" ifade eden İspanyol gazetesi, "Portekizli futbolcu, Real Madrid' den layık olduğunu düşündüğü teklifi alamamasının ardından ayrılma kararı almasına sebep olan sözleşmeyi Beşiktaş ile imzaladı. Real Madrid' de 1 sene daha oynamayı reddeden, Paris Saint- Germain ve Manchester City gibi Avrupa' nın önde gelen kulüplerinin getirdiği teklifleri kabul etmeyen Pepe, nihayet Beşiktaş' ta ve Türk liginde oynayacak." yorumunda bulundu.

İspanyol Marca gazetesi, Portekiz Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü olan Fernando Santos' un, 2018 FIFA Dünya Kupası' nda Pepe' yi kadroya çağırması adına Şampiyonlar Ligi ve iyi bir ligde oynama taleplerinin deneyimli oyuncunun Beşiktaş' a gitmesiyle karşılandığını ifade etti.

El Pais gazetesi de, "Beşiktaş, iki yıllığına Pepe'yi transfer etti." başlığını kullanarak, "Real Madrid'de 10 sezon forma giyen 34 yaşındaki Pepe, geleceğini FIFA Konfederasyonlar Kupası sonunda belirledi.