Avrupa Kupaları İptal Olacak mı? UEFA Başkanı Açıkladı

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, coronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan Avrupa kupalarını şimdilik iptal etme gibi bir planlarının olmadığını belirtti.

Avrupa Kupaları İptal Olacak mı? UEFA Başkanı Açıkladı

Avrupa Kupaları İptal Olacak mı? UEFA Başkanı Açıkladı

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle askıya alınan Avrupa kupalarını şimdilik iptal olma gibi bir planlarının olmadığını aktardı.

Yayıncı şirket beIN Sports'a açıklamalar yapan Ceferin, şu sıralar olumsuz senaryoları düşünmek istemediğini kaydederek, "Her şey olabilir, işler iyi de kötü de gidebilir. Biz iyimser kalıp, durumun düzeleceğini umut ediyoruz. Avrupa kupalarını noktalamak için somut bir planımız var. Maçları seyircisiz oynayıp, sezonu tamamlayacağız. Avrupa kupalarını iptal etme gibi bir düşüncemiz şimdilik yok." şeklinde konuştu.

Sloven futbol insanı, ağustos ayında sezonu bitirme planlarına vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Dünyada sadece Kovid-19 zamanında değil her an her şey iptal edilebilir. Ben bir peygamber değilim. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde neler olacağını bilemem. Ama durum şu anki gibi devam ederse bizim de planladığımız gibi ağustos ayı içerisinde sezonu noktalayacağımızdan eminim. Ulusal liglerin durumu ayrı. Onlar devam edip etmeyeceklerine kendileri karar verecek. Ancak daha önce de belirttiğim gibi yüzde 80'inin sezonu tamamlayacağına inanıyorum. Sezonu bitirmeyecek olanlar ise Avrupa kupalarında ön eleme oynayacak. Bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR