Asya Kupası Final Zamanı! Japonya ve Katar Karşı Karşıya Geliyor

2019 Asya Kupası finalinde Japonya ve Katar karşı karşıya geliyor. Final müsabakası Türkiye saati ile 17:00’de başlayacak. Müsabakayı Özbek hakem Ravshan Irmatov yönetecek.

Asya Kupası Final Zamanı! Japonya ve Katar Karşı Karşıya Geliyor

 Japonya ile Katar 2019 Asya Kupası finalinde mücadele edecek. 2019 Asya Kupası final müsabakası  Türkiye saati ile 17:00’de başlayacak.

Turnuvada savunması ile dikkat çeken Katar henüz gol yemedi. Turnuvaya E grubunda başlayan Katar, Suudi Arabistan ve Lübnan’ı 2-0 Kuzey Kore’yi 6-0 skorlarla geçerek grubunu lider tamamladı. Son 16 turunda Irak’ı 1-0 skor ile geçen Katar, çeyrek finalde ise aynı skor ile Güney Kore’yi eledi. Yarı finalde ise Birleşik Arap Emirlikleri'ni 4-0'la geçerek finale adını yazdırdı.

Asya Kupasında 5. defa finale kalan Japonya ise  F grubunda turnuvaya başladı. Türkmenistan'ı 3-2, Umman'ı 1-0, Özbekistan'ı ise 2-1 yenerek adını son 16 turuna yazdırdı.  Son 16 turunda Suudi Arabistan'ı 1-0 yenen Japonya, çeyrek finalde ise aynı skor ile Vietnam'ı yendi. Yarı finalde ise İran’ı 4-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz