Sarı Kırmızılı takımın transferini büyük ölçüde bitirdiği ve KAP'a açıklanması beklenen Maicon konusunda flaş bir gelişme meydana geldi.

MAİCON’UN GALATASARAY YOLUNDA

Maicon takımı olan Sao Paulo tarafından 22 Haziran'da Atletico Paranaense ile oynayacak maçın kadrosuna alınmadı. Teknik direktör Rogerio Ceni'nin Maicon'u kadroya dâhil etmemesi, Sarı Kırmızılı takımın Maicon transferini bitirdiği şeklinde yorumlandı.

28 yaşındaki oyuncu daha önce yapmış olduğu açıklamada Avrupa’ya gitmek istediğini ve Brezilya’ya veda etme zamanının geldiği söylemişti. Tüm bu açıklamalar sonrası tüm ibre Galatasaray’a döndü.

5 SENELİK ANLAŞMA SAĞLADI

Konu ile ilgili edinilen bilgiye göre Sarı Kırmızılı takım, Sao Paolo'da oynayan Maicon için 5 yıllık bir anlaşma sağladı.

Maicon transferinin olması için Brezilya ekibine 7 milyon ödeyecek olan Aslan oyuncuya ise senelik 2.6 Milyon Euro verecek.

Öte yandan Sarı Kırmızılı takım Belhanda ve Gomis transferlerinde de sona yaklaştı. Sarı Kırmızılı takım bu transferleri yakın bir zamanda açıklayacak. Bu hafta içi İstanbula'a gelmesi beklenen Belhanda ve Bafétimbi Gomis'in Sarı Kırmızılı renklere imza atması bekleniyor.