Defans bölgesini Acerbi ve Maicon ile güçlendirmek isteyen Sarı Kırmızılı takım, Maicon transferinde önemli aşama kaydetse de, İtalyan defans oyuncusu Acerbi için geri adım atmıştı.Bu olayların en büyük nedeni, Acerbinin oynadığı takımın Sarı Kırmızılı takımdan 15 Milyon Euro talep etmesi olmuştu. 

İtalyan ekibi Sassuolo daha sonra Sarı Kırmızılı takıma indirim yapabileceği iletmişti. 

ASLAN 2 STOPER İÇİN DEVREYE GİRDİ

Ortaya atılan iddiaya göre bu gelişmenin sonrasında Aslan Acerbi için tekrar girişimlere başladı. Eğer Galatasaray'ın beklediği yüzde 50 civarındaki indirim olursa, Sarı Kırmızılı takımın hem Maicon’u hem de Acerbi’yi renklerine bağlaması beklenmekte.

Öte yandan Sarı Kırmızılı takım transfer çalışmalarına son hızda devam ediyor. Aslan son olarak Belhanda ile 4 senelik anlaşmaya vardı. Fransız oyuncu Gomis ile de 2+1 senelik anlaşmaya varıldığı belirtilmişti. Bu transferlerin kısa bir zaman içinde açıklanıp resmiyete dökülmesi bekleniyor. Ayrıca yeni transferlerden Belhanda takımdan ayrılan Bruma'nın yerine kanatlarda görev alacak. Gomis'in ise Podolski'nin forvet boşluğunu doldurması bekleniyor.

Aslan'ın kısa bir zaman içinde bu transferleri açıklayacağı söyleniyor.