Galatasaray sağ bek bölgesinde isteği performansı uzun zamandır bu yana oyuncularında görmedi. Sarı Kırmızılı takım İspanya’nın Deportivo takımında top oynayan Juanfran transferini yaparak sağ bekte yaşadığı sorunları sonlandırmak istiyor.

CENK ERGÜN TRANSFERİ BİTİRDİ

3 gündür yoğun görüşme içerisinde olan Sarı Kırmızılı takımın futbol direktörü Cenk Ergün oyuncu ile prensipte anlaşmaya vardı.

Mundo Deportivo'nun gerçekleştirdiği habere göre Galatasaray, İspanyol oyuncu ile görüştü ve senelik 1.2 milyon Euro'ya yıldız oyuncu ile anlaşmaya vardı. Bu olaydan sonra oyuncunun takımı Deportivo ile masaya oturan Cenk Ergün; Oyuncunun kulübüne, Juanfran'ın bonservisini alabilmek için 4 milyon Euro önerdi. Deportivo bunun üzerine Sarı Kırmızılı ekipten 5 Milyon Euro istedi. Sarı Kırmızılı takım son teklifi 4.5 Milyon Euro fiyatını vererek beklemeye çekildi. Galatasaray’ın bu transferi iler ki günlerde yapması bekleniyor.

Diğer yandan Galatasaray forvet transferi için çalışmalarına devam ediyor. Aslan 31 yaşındaki Gomis ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı. Yakın bir zamanda yıldız oyuncunun İstanbul'a gelerek imza atması bekleniyor. 

Aslan bu transfer ile Lukas Podolski'den açılan forvet koltuğunu doldurmayı hedefliyor.