Bu sezon Süper Lig’de şampiyonluğu ezeli rakibine kaptıran Sarı Kırmızılılar transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Galatasaray’ın peşinde olduğu 31 yaşındaki Fransız forvet Bafetimbi Gomis’in Sarı Kırmızılı formayı giymesi artık an meselesi.

GALATASARAY GOMİS'İN MENAJERİNİ İSTANBUL’A DAVET ETTİ

Bafetimbi Gomis transferini bir an önce sonladırmak isteyen Sarı Kırmızılı takım oyuncunun menajeri Etienne Mendy’yi transfer şartlarını konuşmak üzere İstanbul’a çağırdı. Yıldız oyuncunun menajeri bu transferin gerçekleşmesi için son şartları Galatasaray kulübü ile görüşecek.

PODOLSKİ’NİN YERİNE GOMİS GELİYOR

Sarı Kırmızılı takıma bugün oynayacağı son maç ile veda edecek olan Alman yıldız Podolski Japon ekibi Vissel Kobe’ye gidiyor. Galatasaray Podolski’den boşalacak olan forvet bölgesine Bafetimbi Gomis’i transfer ederek bu boşluğu önümüzdeki sezon doldurmaya çalışacak.

Diğer yadan Galatasaray'da bu sezon gidecek olan oyuncuların listesi belli oldu. Aslan önümüzdeki dönem Hakan Kadir Balta, Cavanda, Martin Linnes, Bruma, Podolski, Sinan Gümüş, Aurélien Chedjou gibi oyuncularla yolları kesin olarak ayırması bekleniyor. Bu arada Bruma'nın Leipzig takımı ile anlaştığı birkaç içinde bu anlaşmanın resmiyete dökülmesi bekleniyor.