Geçen sezon savunma bölgesinde büyük sıkıntı çeken Sarı Kırmızılı defansın göbeğine iki takviye birden yapmayı planlıyor. Galatasaray defans transferi konusunda yanlış bir hata yapmak istemiyor. Aslan savunma transferi için İtalya’da çalışmalarını son hızla devam ettiriyor. Galatasaray’da şu an savunmaya ilk hedef, Francesco Acerbi.

SARI KIRMIZILI TAKIM İCARBİ İÇİN DEVREDE

İtalyan takımı Sassuolo forması giyen 1.92’lik defans oyuncusu kariyerinde hep İtalya kulüplerinde futbol oynadı. Francesco Acerbi İtalya Milli Takım formasını da iki kez giydi. Hava toplarında büyük başarı gösteren 29 yaşındaki tecrübeli oyuncuya Aslan 4 senelik anlaşma önerdi. Galatasaray yapmış olduğu tekliften sonra oyuncun kulübü Sassuolo’yu ikna etmek için yoğun bir mesai içine girdi.
Sarı Kırmızılı takımın Hırvat teknik adamı Igor Tudor’da bu oyuncuyu takımda görmek çok istiyor. Tudor transfer komitesine b oyuncuyu mutlaka alın talimatında bulunduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.
İtalyan gazetesi Di Marzio Sarı Kırmızılı takımın Acrbi transferini bitirmeye yakın olduğu yazdı. Haberin devamında Acerbi transferinin yakında duyurulacağına yer verildi.