Galatasaray’a transferde müjdeli haber sonunda geldi. Sarı Kırmızılı takım iki büyük transferde mutlu sona sonunda ulaştı. Uzun zamandır görüşmelerin yapıldığı Fransız yıldız Gomis ve Faslı yıldız Belhanda konusunda tüm anlaşmazlıkların giderildiği öğrenildi. Sarı Kırmızılı Yönetimi’nin, bugün her iki oyuncunun transferi ile ilgili olarak KAP’a açıklama yapması bekleniyor.

YILDIZ FUTBOLCULAR İSTANBUL’A GELİYOR

Yurt dışında transfer çalışmaları ile ilgili futbol direktörü Cenk Ergün temaslarda bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda her iki yıldız oyuncuyu birden yanına alarak İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Böylece hem Belhanda hem de Gomis’in 28 Haziran’da başlayacak olan Slovakya kampına katılması bekleniyor

TRANSFER ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Galatasaray, 27 yaşında olan Faslı yıldız Belhanda için kulübü Dinamo Kiev’e 8 milyon Euro, 31 yaşındaki Fransız golcü Bafetimbi Gomis için oyuncunun kulübü Swansea City’ye 1.7 milyon Euro bonservis ödeyecek.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım transfer çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Transfermakt'ta yer alan bilgiye göre Aslan Sao Paulo'da top oynayan Maicon'u transfer etti. Galatasaray'ın bu transfer için 7 Milyon Euro harcadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.