Sarı Kırmızılı takımın yeni oyuncusu Gomis, vazovagal senkop hastası çıktı.

Sarı Kırmızılı takımın bugün İstanbul'a getireceği Gomis, aşırı stres durumunda ani kalp ritimsizliğine uğruyor. Bunun sonucunda tansiyonu düşen Gomis'in kısa da olsa bayılma sorunu ile baş başa kalıyor. 

EN SON TOTTENHAM MAÇINDA BAYILDI

Fransız oyuncu, bu hastalıktan dolayı en son olarak Swansea'nin Tottenham ile oynamış olduğu maçta baygınlık geçirmişti. Gomis o dönem babasının rahatsızlığından ötürü büyük bir endişe içine girmiş ve sahada bayılarak herkesi korku dolu dakikalar içinde bırakmıştı.  

İngiliz ekibi Swansea yetkililerinin " oyuncunun rahatsızlığını biliyoruz. Biz onu bunua göre transfer ettik" açıklamasından sonra Gomis’in baygınlık geçirdiği maç sonrası teknik direktör Garry Monk şunları dile getirmişti;

''Oyuncunun sağlık durumu iyi. Saha içideki baygınlığı sadece bir anlıktı'' açıklaması yapılmıştı. 

Gomis Marsilya'da oynarken hiç bir türlü sağlık sorunu yaşamadı. 31 karşılaşmaya çıkan yıldız futbolcu bu esnada bir sorun ile karşı karşıya gelmedi. En son rahatsızlığını 5 Mart 20 15 tarihinde yaşadı. 

Ligue 1'de 20 gol kaydeden Gomis, başarılı bir sezonu arkasında bıraktı ve yeni sezonda Galatasaray ekibe transfer oldu.