Sarı Kırmızılıların teknik hocası Igor Tudor’un takımda görmek istemediği Hollandalı futbolcu Nigel de Jong’un yerine yeni bir ön libero futbolcusu arayan Galatasaray, Roma’da oynayan William Vainqueur’ı bu anlamda transfer listesine aldı. 

ASLAN ÖN LİBEROSUNU BULDU

Habertürk gazetesinin yapmış olduğu habere göre; Imbula ve Kucka transferlerini  pahalı bulan Galatasaray, geçen sezonu Fransız ekibi Marsilya’da kiralık olarak geçiren Vainqueur’ı kadrosuna katmak istedi.

Orta saha hattını bu oyuncunu ile güçlendirmek isteyen Aslan, Melo'dan sonra istediği ön liberoya bu transfer ile kavuşmak istiyor.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Aslan deneyimli futbolcu ile anlaşmaya vardı. Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor'un da çok istediği bu oyuncunun bonservis bedeli düşürülmeye çalışılıyor. Roma ile anlaşma sağlanırsa Vainqueur Sarı Kırmızılı renklere imza atarak Aslan olacak.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım Belhanda ile 4 senelik anlaşma sağladı. Fas Milli Takımı'nın oyuncusu kısa bir zaman içinde İstanbul'a gelerek Sarı Kırmızılı renklere imza atacak. Sarı Kırmızılı takım bu transfer ile satmış olduğu Bruma'nın yerini doldurmayı planlıyor.