Deneyimli stoper oyuncusu Maicon ile her konuda anlaşmaya varan Sarı Kırmızılılar, Acerbi'de ise Sassuolo'nun yüksek bonservis bedeline takıldı. Galatasaray Acerbi'den sonra, stoperde istediği alternatif ismi sonunda buldu. Aslan Adil Rami ismi için oyuncunun kulübü Sevilla'dan görüşme talep etti. Sarı Kırmızılı takım, Beşiktaş'ında ilgilendiği Fransız stoper oyuncusu için nakit para avantajını kullanmak istiyor.

Siyah Beyazlı takımın sattığın kadar harca şeklindeki kuralına karşılık Sevilla ile rakamlarda anlaşamayınca Aslan bu transfer için beklemeden harekete geçti.  

2 MİLYON GARANTİ ÜCRET

Sarı Kırmızılı yönetim, iki sene önce 3.5 milyon Euro'ya alınan Rami için Sevilla'nın isteyeceği bonservisi karşılayacağına düşünüyor. Yıldız oyuncuya da 2 milyon Euro'dan üç sezonluk sözleşme teklif edecek. Aslan, Maicon-Rami ikilisi ile hem geçilmez bir defans hattı oluşturmak hem de ezeli rakibi Siyah Beyazlı takıma transferde bir üstünlük kurmayı hedefliyor.  

Diğer yandan Galatasaray'ın yeni transferi Gomis bugün İstanbul'a inecek. Aslan başarılı futbolcu ile 2+1 senelik sözleşme imzalayacak. Galatasaray bu transfer ile takımdan ayrılan forvet oyuncusu Podolski'nin boşluğunu doldurmaya çalışacak.