Galatasaray’da sezon sonu Alman oyuncu Lukas Podolski’nin takımdan ayrılacak olması forvet bölgesinde büyük bir boşluk oluşturacak. Sarı Kırmızılı takımda Eren Derdiyok’un da takım içindeki belirsizliği Aslan’ı forvet transferi yapmaya zorunlu hale getirdi.

ASLAN GOMİS İLE ANLAŞMA SAĞLADI

Sarı Kırmızılı takım Marsilya’da kiralık olarak oynayan Bafetimbi Gomis ile anlaşmaya vardı. Bir yıllık 3.5 Milyon Euro isteyen Fransız futbolcu ile 3 Milyon Euro artı bonuslar karşılığında el sıkışıldı. Sarı Kırmızılı takımın Gomis ile yaptığı anlaşma 3 senelik bir süreyi kapsıyor.

SWANSEA İLE MASAYA OTURULACAK

Galatasaray’ın yakın bir zamanda Fransız yıldızın kulübü Swansea ile masaya oturması bekleniyor. Oyuncu ile her koşulda anlaşan Sarı Kırmızılı takım futbolcunun kulübü ile de 3 Milyon Euro’ya anlaşmaya çalışacak. Eğer istenilen rakamlarda anlaşılırsa Bafetimbi Gomis önümüzdeki dönem Sarı Kırmızılı formayı terletecek.

Diğer yandan Sarı Kırmızlı takım Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis'i
Renklerine bağlasa da bir forvet transfer i daha yapmayı düşünüyor. Galatasaray’da top koşturan Eren Derdiyok’un sık bir şekilde sakatlanması yönetimi düşündürüyor. Bu sebepten dolayı Aslan’ın bir golcü oyuncu daha kadrosuna katması bekleniyor.