Yıllardır Premier Lig ekibi Arsenal' da teknik patronluk yapan Arsene Wenger’ e göre İngiliz kulübü, sezon sonu bonservissiz ayrılma olasılığı olan Şilili oyuncu Alexis Sanchez, kontratını uzatmayarak finansal bir risk almakta. İngiliz kulübü olan Arsenal, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Alexis Sanchez' i ikna edebilmiş değil.

BÜYÜK BİR FİNANSAL RİSK ALIYOR

Sezonun sona ermesi ile beraber mukavelesi sona erecek olan Şilili yıldız futbolcunun durumu, Arsenal taraftarlarını korkutuyor. Tecrübeli teknik adam Arsene Wenger de yıldız oyuncu ile henüz mukavele yapılması hususunda konuşmuş değil. İngiliz kulübünün finansal açıdan büyük bir risk aldığı düşünülmekte.

HENÜZ SÖZLEŞME UZATMADI

Henüz kontrat hususunun açıklık kazanmadığını ifade eden Fransız çalıştırıcı, kulübü ile mukavelesinin son senesini geçiren Alexis' ten mümkün olduğunca yararlanmak istediğini ifade etti. Arsene Wenger, bununla beraber Alexis Sanchez' in yeni bir sözleşme imzalama ihtimaline de dikkat çekti. Midesinde yaşadığı problem sebebi ile Arsenal'in Leicester City ile oynadığı mücadelede görev yapamayan Şilili futbolcu, bu hafta sonu oynanacak Stoke City mücadelesinde de yer alamayacak.