İngiltere Premier League' in köklü ekiplerinden Arsenal' ın Lyon'un hem forvet hattında oynayabilen hem de kanatlarda görev alabilen yıldız oyuncusu Lacazette'i kadrosuna katmasından sonra gözler Şilili oyuncu Alexis Sanchez ve Türk asıllı Almanya Milli Takımı'nın formasını giyen Mesut Özil'e çevrildi. İngiliz basınına göre 2 oyuncu da kalmak için astronomik bir ücret talep etmekte.

SÖZLEŞME YAPMAYA YANAŞMADILAR

Arsenal'in Şilili yıldız kanat oyuncusu Alexis Sanchez ile Mesut Özil' i elinde tutup tutamayacağı hala tam bir muamma. Mukavelesi gelecek sezonun sonunda bitecek 2 oyuncu da henüz sözleşme yenilemeye yanaşmadı.

ASTRONOMİK RAKAMLAR İSTEDİ

İngiliz spor medyasında yer alan haberlere göre Alexis Sanchez ve Mesut Özil, Arsenal' da kalmak adına yönetimden astronomik bir ücret talep ediyor. İddialar Şilili oyuncunun sözleşmesini uzatma karşılığında haftalık 400 bin sterlin talep ettiği yönünde.

Arsenal yönetiminin Şilili yıldıza son teklif olarak haftalık 275 bin sterlin önerdi. Mesut'un da 350 bin sterlin istediği iddiası öne atıldı. Arsenal yönetiminin, bu talepleri karşılayıp karşılamayacağı henüz net değil.

Şilili yıldız futbolcu Sanchez ile Manchester City ve Bayern Münih' in yakından ilgilendiği biliniyor. Bununla beraber İngiliz gazeteleri, Bayern' in Sanchez’ in astronomik maaş talebini karşılamaya yanaşmayacağını ifade etti.