İtalya’da Türkiye ile Makedonya arasında oynanan hazırlık maçından sonra Arda Turan takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye hem sözlü hem de fiziksel olarak saldırmıştı. Milli takımın kaptanı olan Arda Turan gazeteci Bilal Meşe’ye önce küfür etmiş ardından da üstüne yürüyerek boğazını sıkmıştı.

BARCELONA ARDA TURAN’I GÖZDEN ÇIKARDI

Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye yapmış olduğu saldırı tüm dünya basınında büyük bir ses getirdi. Bu olaylardan sonra Katalan Kulübü Barcelona’da Arda Turan’ın biletini kesti.

Barcelona Arda Turan’a kendine takım bul. Sana gelen teklifler var. Seni önümüzdeki sezon kadroda düşünmüyoruz mesajını verdi. Arda Turan ise Barcelona’dan gelen bu tepkiye paramın tamamını verin gideyim cevabı verdi.

ARSENAL’DAN ŞOK YANIT

Sezon ortasında Arda Turan’ın adı İngiliz kulübü Arsenal ile anılıyordu. Ancak Arsenal’in menajeri Wenger’’ Takım içinde sorunlu oyuncu istemiyorum diyerek bu transferden vazgeçtiğini ortaya çıkarmıştı. Bu sonuçla Arsenal’da transfer listesinden Arda Turan’ı çıkarmış oldu.

Diğer yandan Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe ile tartışması sonucu A Milli takım aday kadrosundan çıkarıldı. Bu olaylardan sonra basın toplnatısı yapan Arda Turan'da Milli takımı bıraktığını açıklamıştı.