A Milli Takım futbolcusu Arda Turan Makedonya maçından sonra İtalya’dan dönerken uçakta gazeteci Bilal Meşe’ye sözlü ve fiziki olarak saldırıda bulunmuştu.

Yaşanan bu tatsız olaydan sonra internet sitesi aracılığı ile açıklama yapan Arda Turan şu ifadelerde bulundu.

''Söylemiş olduklarım savunma değil sadece bilgilendirme amaçlıdır. Yarın olduğunda medyada çıkan haberleri mutlaka göreceksinizdir. Şahsıma yönelik gelen eleştiriler kınamalar vs.

Ben önceden de demiştim ki Euro 2016’da ıslıklandıktan sonra röportajımda olanları unutmayacağım. Dün ilk defa o şahsiyeti milli takım uçağında gördüm. O şahsiyet kim mi? Bizim ülkemizin formasını terleten insanların onuruna ailevi değerlerine laf atan insanlar. Bu yaptıkları olaya da gazetecilik diyen insanlar var.

Dün yapmış olduğum hareket doğru muydu? Bilmiyorum. Evine misafir olan biri adam satıp arkadan iş çevireceğini bilemedim.''

''BU DAVRANIŞIM ŞEREFLİ ONURLUCA BİR DAVRANIŞ''

Yapmış olduğum hareket belki doğru değil. Ancak bu davranışım şerefli onurluca bir davranış. Hayatta ne yaptıysam bunun bedelini iyi ya da kötü ödemişimdir. Allah’tan başka kimseden bir beklenti içine girmedi. Ben star vs. olmak içinde bu yola çıkmadım.

''KİM AİLEME LAF EDİYORSA ONA KARŞILIĞINI VERİRİM''

Her kim şerefime aileme laf ederse Allah’ın bana verdiği gücü neticesinde ona karşılığını veririm'' dedi.