Dün akşam İtalya’da oynanan Makendonya-Türkiye maçından sonra çok skandal gelişmeler yaşandı. Milli Takımın bulunduğu uçakta olan gazeteci Bilal Meşe’ye saldıran Arda Turan, bugün Fatih Terim tarafından takım kampından gönderildi.

ARDA TURAN MERAK KONUSU HALİNE GELMİŞTİ

Katalanlarda oynayan Milli futbolcu Arda Turan, Makedonya maçı dönüşü esnasında Bilal Meşe’ye hem sözlü hem de fiziki olarak saldırı girişiminde bulunmuştu. Bu olaydan sonra A Milli Takımın bir sonraki durağı Slovenya kampına Fatih Terim’in ne karar vereceği merak konusu haline gelmişti.

MİLLİ FUTBOLCU İLE TOPLANTI YAPILDI

Yaşanan bu olaylardan sonra Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Ali Dürüst olay sonrası acil olarak bir toplantı yaptılar. Gerçekleştirilen olay değerlendirmesinin ardından Arda ile özel olarak bir araya gelindi.

ARDA TURAN KAMPTAN ÇIKARILDI

Gerçekleşen görüşme sonrasında Arda Turan A Milli Takım kampından gönderildi. Milli futbolcu hem takıma hem de federasyona daha fazla zarar vermemek için takımdan ayrıldığı belirtiliyor. Ayrıca milli futbolcu Arda Turan kesin olarak Milli Takım kampından çıkarıldı.