İspanyol katalan ekibi Barcelona'da forma giyen Arda Turan takımının dün yaptığı sabah idmanına çıkamayınca ortalık bir anda karıştığı görüldü.Fakat gerçek daha sonra ortaya çıktı.

Tecrübeli oyuncu, Barcelona'nın ABD kampı için belirlenen kadrosunda yer almıştı.Fakat dün sabah gerçekleşen idmana çıkmadı. Kulüpten izin aldığı vurgulanan Arda'nın transfer görüşmeyi yaptığı iddia edildi.
Fakat olayın gerçeği, Arda'nın öğleden sonra idmana gelmesi ile ortaya çıktı. Özel işleri sebebiyle kulüpten izin alan arda, işlerini halledip takıma katıldı.

Öte yandan teknik direktör Ernesto Valverde, sakatlıkları var olan Rafinha ve Deulofeu ile Konfederasyonlar Kupası'na katıldığı için tatili devam eden Ter Stegen ve Andre Gomes dışarsında tüm A takım oyuncularını kafileye dahil etti.  Arda Turan'da kafilede yer aldı.

Barcelona'dan gönderilmesi gündemde olan ve bu konuda iddialar ortaya atılması ve transfer sezonunda adı bir çok Avrupa takımı dahil Galatasaray ile de anılan Arda'nın bu sezonu Barça'da geçireceği belirtildi.

Öte yandan Katalanlara yakınlığı ile bilinen Sport Gazetesi, Barcelona’dan bu yaz gidecek oyuncuların listesini açıklamıştı. Barcelona’nın 10 futbolcu ile yollarını ayıracağını belirten Sport gazetesi, bu oyunculardan 4 ismi kesin olarak nitelemişti. Takımdan kesin olarak ayrılacak olanlar: Thomas Vermaelen, Douglas Pereira, Munir El Haddadi ve Cristian Tello isimleri verilmişti.

Ayrılık oranlarına yüzde 80 ile bakalınlar ise Arda Turan ve Sergi Samper. Bu oyuncularında çok yüksek ihtimal takımdan ayrılacağı bilgisi verilmişti.