Katalanlara yakınlığı ile bilinen Sport Gazetesi, Barcelona’dan bu yaz gidecek oyuncuların listesini açıkladı. Barcelona’nın 10 futbolcu ile yollarını ayıracağını belirten Sport gazetesi, bu oyunculardan 4 ismi kesin olarak niteledi. Takımdan kesin olarak ayrılacak olanlar: Thomas Vermaelen, Douglas Pereira, Munir El Haddadi ve Cristian Tello isimleri verildi.

Ayrılık oranlarına yüzde 80 ile bakalınlar ise Arda Turan ve Sergi Samper. Bu oyuncularında çok yüksek ihtimal takımdan ayrılacağı bilgisi verildi.

ARDA’NIN ADININ ÇIKTIĞI KULÜPLER

Arda Turan’ın ismi başta Çin kulüpleri ile anılıyor. Buna nazaran İngiltere’den Arsenal ve Türkiye’den Galatasaray ile adı anılıyor. Arsenal’ın Arda için girişimler içinde olduğu ancak yüksek bonservis bedelinden dolayı bu transfer defterini kapattığı belirtildi.

Ayrıca Jeremy Mathieo, Alex Vidal, Rafnha ve Lucas Digne gibi isimlerinde yüzde elli oranında takımdan ayrılabileceği belirtildi.

Diğer yandan Türkiye ile Makedonya arasında oynanan karşılaşmadan sonra Milli Takım uçağından gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan, A Milli Takım kampından bu olay sonrası çıkarılmıştı. Arda Turan bu olaylardan sonra yaptığı açıklamada A Milli Takım formasına veda ettiğini dile getirmişti.