Katalanya'nın Barcelona takımında top koşturan ve ay-yıldızlıların 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Kosova ile yapacağı maç öncesinde milli takım kariyerini sonlandırdığını açıklayan Arda Turan, "Şu andan itibaren Lucescu'nun uygun gördüğü andan itibaren milli formayı tekrar giymekden, her zamanki gibi gurur ve şeref duyacağımın bilinmesini isterim." diye açıklama yaptı.

İŞTE ARDA'NIN AÇIKLAMALARI

Arda, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz üzere Kosova maçı öncesinde gelişen olumsuz hadiseler sonunda milli takıma veda etmiştim. Bu kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından hocamız sayın Mircea Lucescu'nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün gündemindeki konular hakkında konuştu.

Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleşen bir sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının suallerini cevaplayan Dursun Özbek, Fatih Terim ile ilgili; "Şu anda Galatasaray'ın bir hocası bulunuyor. Fatih Terim tartışmalarını yanlış buluyorum. Antrenör arayışı içinde olmadık ve aramıyoruz. 5 yıllık planı yapıyoruz. En ufak şüphemiz dahi olmadı, Igor Tudor Galatasaray'da başarılı olacak kesinlikle" dedi.

"ARDA TURAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Arda Turan hakkında açıklamalar yapan Dursun Özbek. "Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı. Bize çok iyi hizmet etmiş bir evladımız. Arda'nın hizmet vereceği en önemli yer burasıdır. Arda'nın futbolu Galatasaray'da bırakması en büyük arzumuz. Bu yönde de çalışmalarımız var." sözlerini kullandı.