Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, kulübün Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2017-2018 sezonu hazırlıklarını Bolu kampında sürdüklerini belirtti. Kampın verimli geçtiğini ifade eden Öztürk, yeni oyuncuların kulübe alışmaya başladığını kaydetti.

"MİLAN'LA ANLAŞMIŞTIK"

Milan'da forma giyen Sosa'nın transferiyle ilgili haberler çıktığını anımsatan Öztürk, "Sosa ile ilgimiz vardı ama bu ilgiyi kestik. Oyuncunun kulübüyle anlaşmıştık. Oyuncudan, menajerlerinden 5 milyon Euro gibi yüksek bir rakam geldi. Biz de bunun üzerine teşekkür ettik ve ilgilenmeyi bıraktık." diye konuştu.

Jeremy Menez, Maicon, Aydın Karabulut ve Boffin... Kadrosuna kattığı oyuncularla gündeme oturan Antalyaspor’da sıra asıl transferde. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, “En büyük bütçeyi 10 numara transferine ayırdık” açıklamasının ardındaki isim ise, daha önce de Akdeniz ekibinin gündeminde olan Jose Sosa olduğu belirtmişti.

Jose Sosa'nın 5 milyon Euro yıllık ücret istemesi üzerine Antalyasporlu yöneticileri bu transferden vazgeçtiğini beyan etti.

CASİLLAS TRANSFERİNDEN DE VAZGEÇİLDİ

Futbolcular ile ilgili çok konuşmak istemem. Ancak dünyaca ünlü kaleci Casillas ile bir temasımız oldu. Eto’o vasıtası ile kendisiyle irtibata geçtik. Ancak bize sunmuş olduğu rakam çok yüksekti. Yıldız futbolcu olanların rakamları da fazla oluyor. Bu yüzden dolayı bizden yüklü bir miktarda para talebinde bulundu. Bizim önceliğimiz ne vereceğiz beklenti ne olacaktı. Yaş konusu çok sorun olmasa da fiyat olarak anlaşmamız çok zor gözüküyordu. Bu yüzden dolayı şimdi transferde önceliğimiz bir 10 numara üzerine yoğunlaştırdık'' dedi.