Yeni sezona "Avrupa Kupası'na katılmak" amacı ile hazırlanan ve yapılan transferler ile isminden  sıkça söz ettiren Süper Lig ekibi Antalyaspor, Galatasaray’ da kadro dışı bırakılan ve takımdan gönderilmek istenen Sneijder ile dirsek temasına başladı. Kırmızı- beyazlı yöneticilerin, daha önce De Jong transferi adına yapılan görüşmelerde sarı- kırmızılı yöneticilere Sneijder’ in durumunu da sordukları ifade edildi. Antalyaspor yöneticilerin Wesley ile görüşmelerini sürdürdükleri ve oyuncuyu ikna etme çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Antalyaspor’ un, Hollandalı orta sahanın  transferi için ciddi bir bütçe ayırdıkları gelen haberler arasında.

DE JONG DA GÜNDEMDE

Kırmızı- beyazlılar, Sneijder ile anlaşamamaları halinde Galatasaray’ ın bir diğer Hollandalı oyuncusu olan Nigel De Jong’u kadroya katmak için de büyük çaba harcıyor.

Öte yandan Sneijder' e geçen sezon kesilen 2.7 milyon Euro disiplin cezasını tahsil etmeye çalışan sarı-kırmızılı yönetim bu ücretden vazgeçtiğini duyurdu. İtalya'dan teklif aldığını belirten ve "Aradaki fiyat farkını ödeyin" diyen Hollandalı oyuncu da yönetimden sadece geçen seneden kalan 1.5 milyon Euro'luk alacağının ödenmesini istiyor. Yönetim Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye gitmeme koşulu ile Sneijder'e bonservisini bedavaya verecek.Ve sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilecek.