2018 yılında oynanacak Dünya Kupa’sı elemeleri son hızıyla devam ediyor. Andorra ile Macaristan arasında oynanan karşılaşmada ev sahibi ekip 12 yıl aradan sonra bir ilki gerçekleştirmeyi başardı.
Andorra Macaristan’ı 26. dakikada atmış olduğu gol ile 1-0 mağlup etti. Maç sonucu büyük bir sevinç yaşayan Andorra 12 yıl aradan sonra ilk kez galip gelmenin mutluluğunu yaşadı.

12 YIL SONRA KAZANDILAR

90 dakikalık Macaristan maçında 44 isabetli pas yapabilen Andorra maçı 10 kazanmayı bildi. Andorra en son 2004 yılında Makedonya’yı 1-0 mağlup etmeyi başarmıştı. Bu maç ile ev sahibi ekip 66 maçlık mağlubiyet serisine son vermiş oldu.

GRUPTA 5. OLDULAR

Andorra Macaristan’ı 1-0 yenmesi ile puanını 4’e çıkardı. Bu galibiyet ile Andorra 2018 Dünya Kupası grubunda 5.sıraya yükseldi.

Diğer yandan Türkiye 2018 Dünya Kupası eleme maçı için yarın 21.45'te Kosova ile karşı karşıya gelecek. A Milli Takım'da bu maç öncesi Makedonya'da bir hazırlık maçı oynanmıştı. Bu karşılaşmadan sonra Milli Takım uçağında Arda Turan gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmıştı.

Arda Turan'ın bu hareketinden sonra Milli takım futbolcuyu kampa çağırmamıştı. Arda Turan'da bu olaylar ardından bir basın toplantısı yaparak Türkiye  Milli Takım formasına veda ettiğini açıklamıştı.