Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak Futbolu Bıraktı

Avrupa şampiyonluğu ile adını tüm dünyaya duyuran Ampute Milli Futbol Takımı Kaptanı Gazi Osman Çakmak, futbolu bıraktığını açıkladı.

Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak Futbolu Bıraktı

Avrupa şampiyonluğu ile adını tüm dünyaya dururan Ampute Milli Futbol Takımı Kaptanı Gazi Osman Çakmak, futbolu bıraktığını yaptığı açıklamada dile getirdi.

FUTBOL KARİYERİNİN SONUNA GELDİ

TSYD Ankara Şubesi'nde yaptığı basın toplantısında Osman Çakmak, "Normalde sahanın içerisinde çok hırslı bir oyuncuyum. Ama bir o kadar da duygusal bir insanım. Bu benim için 11 yaşından beri başlayan bir kariyer. Tarih bugünü de yazacak. Beşler benim için çok önemlidir. O yüzden 5 numaralı formayı giydim. En büyük amacım ülkeme hizmet etmekti. Çocukluk hayalimdi milli takım formasını giymek, futbolcu olmak ama her şeyin bir sonu var. Bugün ben de üzülerek futbol kariyerimin sonuna geldim ve kariyerimi sonlandırıyorum" dedi.

BUNLAR ZOR ELDE EDİLEN BAŞARILAR

Milli forma ile yakaladığı başarılardan bahseden Çakmak, "En çok istediğim ay yıldızlı formayı 'Gazilik' unvanı adı altında Allah bana nasip etti. Benim için ayrı bir duygu, ayrı bir heyecandı. Dünya üçüncülüklerimiz, ikinciliklerimiz ve Avrupa iampiyonluğumuz var. EuroCup şampiyonluğumuz var. Bunlar zor elde edilen başarılar. Ben de bu takımın bir parçası olma anlamında bugüne kadar emeği geçen bütün hocalarıma ve benimle birlikte sahada mücadele eden o amputenin değerleri, Türk halkının kahraman ilan ettiği arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR