Altınordu Teknik patronu Hüseyin Eroğlu katıldığı davette, Cengiz Ünder ile Çağlar Söyüncü bizim uzun vadeli. Şimdi onların isimleri sıkça duyuluyor.” dedi.

5 SENEDİR ALTINORDU'NUN HOCASI

Altınordu'da 5 sezondur görev üstlenen Teknik patron Hüseyin Eroğlu, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü'mü tarafından yapılan, "İstikrarın antrenör gelişimi ve kulüp yapılanması üzerine etkisi" konulu panelde açıklamalarda bulundu.
1992'de mezun olduğu okula 25 yıl sonra öğrenciler için geri gelen Eroğlu, Altınordu'ya Türk futbolunun kurtuluş umudu gözüyle bakıldığını belirtti. "Bu raddeye varabilmek adına 10 senedir çabalıyoruz" diyen Hüseyin Eroğlu, "Bizimle aynı yolda yürüyebilecek 5-10 kulüp daha çıksa her şey değişecek" diye konuştu.

CENGİZ ÜNDER, EMRE MOR’DAN DAHA İYİ

Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder'in istenerek yapılmış bir plan dahilinde yetiştiğini belirten Hüseyin Eroğlu, "Türkiye'de planlar sezonluk hatta aylık yapılıyor. Oysa ki Avrupa'nın köklü kulüplerine baktığınızda bunun tam tersi bir çalışma görürsünüz. Çağlar ile Cengiz, bizim için uzun vadeli birer projeydi. Bulduk, yetiştirdik ve futbola hediye ettik. Çağlar'ın Bundesliga'nın en iyi savunmacılarından biri olmasını gururla izliyoruz. Bana göre Emre Mor'dan çok daha iyi bir oyuncu varsa o da Cengiz Ünder’ dir. Kendisini daha da geliştirecek. ve bunu tepeye çıkarabilmesi için Çağlar gibi Avrupa'ya gitmesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.