Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 19 Mart'taki Eskişehirspor-Göztepe maçı öncesi ve sonrasında Spor Güvenliği Şubesi tarafından yapılan çalışmalarda stadyuma alkolü olarak girmek isteyen Eskişehirspor ve Göztepe taraftarlarını içeriye alınmadığı belirtildi. Eskişehirspor taraftarı olan 1 kişinin alkollü olarak stat içerisine girmekte direnince hakkında 6 bin 222 sayılı kanuna göre yasal işlem yapıldığının belirtildiği açıklamada, ayrıca kent girişinde Göztepe taraftarlarının bulunduğu otobüste arama yapıldığı bildirildi.
 
Kütahya yolu kent girişinde Göztepe taraftar otobüsündeki aramada aralarında döner bıçakları, satır, kazma ve testerenin de olduğu 17 kesici ve delici alet ile 3 sopa ele geçirildi.

DAHA ÖNCE DE OLAYLAR ÇIKMIŞ MAÇ TATİL EDİLMİŞTİ

23 eKİM 2016 tarihinde TFF 1. Lig'in 8. hafta maçında ligin iddialı ekipleri Göztepe ile Eskişehirspor karşı karşıya gelmiş, 1-1 devam eden mücadelenin 90+2'nci dakikasında Göztepe'nin 2-1 öne geçmesinin ardından İzmir Bornova Doğanlar Stadı bir anda karışmıştı.

Golden önce Eskişehirsporlu Meye gole giderken Schewechlen ile girdiği ikili mücadelede yerde düştü. Ancak hakem Serkan Tokat devam kararı verdi. Pozisyonun ardından Göztepe golü bulunca Eskişehirsporlu oyuncular, teknik ekip ve yedek kulübesi hakemlere itiraz etti. Olaylara Göztepeli futbolcuların da dahil olmasının ardından bir süre arbede yaşanırken, Eskişehirspor teknik direktörü Alpay Özalan oyuncularını toplayarak soyunma odasına götürdü.

Maçın hakemleri de soyunma odasına giderek karşılaşmayı tatil ettiğini açıklamştı.

Kaynak:AA