Ali Sürmen: 'Emre Belözoğlu Varsa Problem Var'

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor'un emin adımlarla şampiyonluğa yürüdüğünü aktardı.

Ali Sürmen: 'Emre Belözoğlu Varsa Problem Var'

Ali Sürmen: 'Emre Belözoğlu Varsa Problem Var'

Trabzonspor Divan Kurulu tarafından, hakem hatalarıyla alakalı Trabzon milletvekilleri, sivil toplum örgütü başkanları, siyasi partilerin il temsilcileri, ilçe belediye başkanlarının yer almasıyla Ortahisar Belediye Meclisi Salonunda bir basın toplantısı yapılıp, ortak bildiri paylaşıldı.

'HAKKIMIZI YEDİRTMEYİZ'

Bordo- mavili takımın haklarını sonuna kadar savunacaklarını kaydeden Sürmen, "Çıktık çatır çatır futbolumuzu oynadık galibiyetlerimizi aldık daha sonra hakkıyla mağlup olduğumuz maçlardan sonra hiç sesimiz çıkmadı. Bizi sahamızda dahi yense o futbol takımına, yöneticilerine teşekkür etmesini biliriz. Ama hakkımızı yedirtmeyiz. Bu zor günde evimize dahi misafir kabul etmezken burada risk alıp bir toplantı yapıyorsak bir hedefimiz var demektir. Bu hedefe giderken de çekeceğimiz her çile kutsaldır. Futbolda hedef beklenmez hedefe gidilir. Trabzonspor da emin adımlarla hedefe gitmektedir” ifadelerini kullandı.

'EMRE BELÖZOĞLU VARSA PROBLEM VAR'

Fenerbahçeli oyuncu Emre Belözoğlu'nu da Trabzonspor karşılaşmasında sergilediği hareketlerden ötürü topa tutan Sürmen, "Emre Belözoğlu varsa bir yerde mutlaka orada bir problem vardır. Fenerbahçe'ye dahi yakışmayan bu futbolcu, Serdar Aziz ile tekmeletemediği, ayağını kıramadığı Sörloth'u kendisi attırmaya uğraştı ama Sörloth Türkiye'ye sembol olacak 'sus' işaretiyle onu attırdı. 4. hakem kim, yine Öğretmenoğlu. Bunlar tesadüf mü? Bu nasıl oluyor? Hep bize mi rastlıyor?" şeklinde konuştu.

'TANIDIK SENARYOLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ'

Toplantında açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de "Bazı çevreler Trabzonsporumuzun şampiyonluğunun önünü kesmek için üstün gayret sarf etmektedirler" şeklinde ortak bildiriyi duyurdu.

Trabzonspor'un şampiyonluk yürüyüşünde önünün kesilmeye çalışıldığını söylenen Başkan Genç, bildiride şu açıklamaları yaptı:

"Çok başarılı geçirdiğimiz bir sezonun sonlarına yaklaşırken, yine bildik, tanıdık ve şerbetli olduğumuz senaryolarla karşı karşıyayız. Trabzonsporumuz; ne yazık ki bazı çevreleri rahatsız etmekte, bu çevreler Trabzonsporumuzun şampiyonluğunun önünü kesmek için üstün gayret sarf etmektedirler. Ekonomik, idari ve sportif olarak Türkiye'de taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Trabzonsporumuz; ne üzücüdür ki rekabet kültüründen uzak, adil ve hakkaniyetli yarış anlayışından bihaber, hırsları yüzünden gözleri kör olmuş bazı kimselerin kirli tezgahlarına konu edilmek istenmektedir. Bugün burada; Trabzonsporumuzun hakkını, sevincini, alın terini, mutluluğunu ve refahını çalma gayreti içinde olanlara son uyarımızı yapacağız."

Trabzonspor'un şampiyonluk yürüyüşüne emin adımlarla gittiğini, bu konuda herhangi bir şüphelerinin olmadığını aktaran Sürmen, "Şampiyonluk konusunda bir tereddütümüz yok. Böyle bir amaçla da bu toplantı düzenlenmedi. Çünkü biz hem futbolcularımıza hem hocamıza hem yönetimimize güveniyoruz. Bu konuda en ufak tereddütümüz yok. Önce yılların birikimi birtakım şeyler var. Bu birtakım olayların bazı aktörleri Trabzonspor'un şampiyonluğu konusunda acaba engel olabilir miyim düşüncesine kapılmış olacak ki birtakım hatalar yapıyorlar. Biz hiçbir şampiyonluğu, bir takım ayak oyunlarına veya hakem hatalarına yüklemedik" değerlendirmesinde bulundu.

Kentteki yerel gazetelerin ortak manşetle çıktığını hatırlatan Başkan Genç şunları söyledi:

"Bugün yerel gazetelerimiz ortak bir manşetle çıktı. O manşetin başlığı 'Her Yol O'na Çıkıyor' şeklindeydi. Gazetelerimiz çok haklı ve doğru bir detayı ortaya koydu. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekilliği, TFF Başkanvekilliği ve Kulüpler Birliği Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ı uyarıyorum! Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen, Hamza Işın, Turgay Güdü ve Abdurrahman Arıcı gibi kendisinin de bizzat içinde bulunduğu 2010-2011 sürecinde Trabzonsporumuzun hakkı, emeği, alın teri çalınmış ve kulübümüz hakkı olanı alamamıştır. Bugün tekrar bu yöntem deneniyorsa, bilinsin ki sonuçları 2011'deki gibi olmaz! Sene 2011 değildir ve Trabzonspor da 2011'deki Trabzonspor değildir! Bizler Gümüşdağ'ın TFF ve MHK'de kurduğu yapıyı ve düzeni biliyoruz. O yüzden bir kez daha ve son kez kendisini uyarıyoruz. Trabzonspor'un hakkını çalan, vebalinden daha büyük bir ağırlığın altında kalır! Trabzonspor bu sene hakkı olan Cemil Usta Sezonu Şampiyonluk Kupasını söke söke alacaktır! Bakınız bir kez daha tekrar ediyorum; söke söke alacaktır! Bunu ne Göksel Gümüşdağ ne de onun ortakları engelleyememektir."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR