İngiliz devi Arsenal ile olan sözleşmesi önümüzdeki sene bitecek olan Şilili futbolcu, gelecek yıl oynayacağı takımı aklında şimdiden belirlediğini açıkladı.

SANCHEZ TRANSFER HAKKINDA KONUŞTU

Alexis Sanchez'in oynadığı Şili Milli Takımı ile Konfederasyonlar Kupası'nda finale çıkmayı başardı.  Gazetecilerin Alexis Sanchez'e sorduğu Manchester City takımına transfer olacak mısın sorusuna yıldız futbolcu şu yanıtı verdi ''Güzel soru... Şu an Konfederasyonlar Kupası'nı kazanmak istiyorum. Bunun içinde uğraş veriyorum. Turnuva bittikten sonra herşey belli olur. Aklımda bir takım var aslında. Ancak turnuva bittikten sonra hep beraber hangi takımda olacağımı öğreneksiniz. Şu an size bir takım ismi veremem yanıtını verdi. 

MANCHESTER CİTY'E SANCHEZ'İ TRANSFER ETMEK İSTİYOR

İngiliz takımı Manchester City'nin Sanchez'i transfer etmek adına Arsenal kulübüne 55 milyon Euro teklif vermesi bekleniyor. Manchester City'nin teknik hocası Pep Guardiola'nın da Sanchez'i takımda çok görmek istediği biliniyor.  

Geçen sezon Arsenal forması ile toplam 51 karşılaşmaya çıkan Şilili futbolcu, 30 gol 19 asistlik bir performans göstermişti. Sanchez'in yeni takımı Konfederasyonlar Kupası'ından sonra kesin olarak belli olacak.