Alexander Sörloth: 'Arkadaş Kalıyoruz'

Alman kulübüne transfer olan Norveçli santrfor, ayrılığı sonrasında ilk defa konuştu.

Alexander Sörloth: 'Arkadaş Kalıyoruz'

Alexander Sörloth: 'Arkadaş Kalıyoruz'

Trabzonspor’dan giderek 20 milyon euro bonservis ücretiyle RB Leipzig’e transfer olan Alexander Sörloth, transfer süreciyle ilgili değerlendirmeler yaptı. Ülkesinden Verdens Gang’a konuşan futbolcu Alman kulübünün kendisine ilgisi fark eder fark etmez transfer olmayı hedeflediği itirafında bulundu.

'GİTMEK İSTEDİĞİ YER ORASIYDI'

24 yaşındaki golcü, “Leipzig’in bana ilgisi geçtiğimiz sezon sırasında oluştu. Onların ilgisi ortaya çıkar çıkmaz ben de transfer olmaya karar verdim. Gitmek istediğim yer orasıydı, benim için birinci tercih oldular. Menajerim kendileriyle görüştü, sezonun tamamlanmasını bekledik, başka kulüple görüşmedik. Çok zaman aldı ama sonunda büyülü bir şeydi benim için” ifadelerini kullandı.

'ARKADAŞ OLARAK AYRILIYORUM'

Trabzonspor’dan arkadaşça bir şekilde ayrıldığını kaydeden Sörloth, “Arkadaş olarak ayrılıyorum. Transfer sürecinde biraz belirsizlikler oldu, bu tüm taraflar için işin en kötü yanıydı. Bilgi eksikliği bazı şeylerin karışmasına yol açtı. Bu konudaki düşüncelerimi dile getirmek benim için zaruri hale gelmişti. Bu yüzden veda sözlerimin olduğu videoyu kayda aldım. Ve Trabzonspor taraftarlarından bunun hakkında sadece olumlu geri dönüşler aldım” şeklinde konuştu.

Leipzig’in Sportif Direktörü Markus Krösch de transfer sürecine dönük detayları açıkladı. Alman idareci, “Sörloth’un Türkiye’de çok iyi oynadığını fark edince transfer listemize aldık. İlk temasımız yaklaşık 9 hafta önceydi. Çok taraflı olduğu için çetrefilli bir transfer süreci oldu. Biz de finansal sınırlarımızı aşmamaya çalıştık. Sörloth’un transfer olmak konusunda niyetini açıkça ortaya koyması da işleri kolaylaştırdı” diye belirtti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR