Premier League'in geçen sezonki şampiyonu Chelsea, Alex Telles için elini cebine atarak 25 milyon Euro teklife vereceğini duyurdu. Chelsea Menajeri Antonio Conte'nin de kesinlikle chelsea'de top koştururken görmek istediği Alex Telles için Londra ekibi Porto'ya 25 milyon euroluk bir teklif sundu. İngiliz basını Chelsea'nin Porto'ya ilk resmi teklif gerçekleştiren kulüp olduğunu açıklarken, Alexis Telles ile Paris Saint Germain ve Juventus'un da yakından ilgilendiği basına duyuruldu.

Porto, Alex Telles konusunda ısrarcı davranmamaya ve PSG ile Juventus'tan gelecek teklifleri de beklemeyerek oyuncunun satışını gerçekleştirecek.

Galatasaray, sezon başında Alex Telles'i Portekiz ekibine 8,5 milyon euro bonservis bedeliyle satmıştı. Alex Telles'in Chelsea'ye transferi gerçekleşirse Galatasaray da bu transferden pay alacak.Galatasaray bu transfer'den yüzde

Alex Telles, geride bıraktığımız sezonda Portekiz'de senenin takımına seçildi. Brezilyalı futbolcu Porto formasıyla çıktığı 45 resmi maçta 1 gol, 10 asistlik bir performans sergiledi ve Avrupa'nın önemli takımlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Alex Telles Galatasay'da geçirdiği verimli sezonun ardından 8.5 milyon Euro'ya satışı Porto'ya gerçekleşmişti.Galatasay eğer Alex Telles başka bir takıma transfer olursa bu transferden'de pay alıcak.