Ahmet Nur Çebi: UEFA'dan Men Gelebilir

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bir katıldığı programda Beşiktaş'ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Çebi Beşitaş'ın önümüzdeki sezon UEFA'ya gidemeyecek durumda olduğunu söyledi.

Akmet Nur Çebi: UEFA'dan Men Gelebilir

Beşitaktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Hayatta Beşiktaş radyosuna konuk oldu ve Beşiktaş'ın gündeminedair önemli açıklamaalrda bulundu.

Beşiktaş taraftarına seslenen Çebi, "Onların desteği olmadan ne Beşiktaş enerjisini bulabilir ne de biz yönetim işlerimizi yapabiliriz. Onlardan takımı motive edecek tezahüratlar bekliyorum. Takımı demotive edebilecek tezahüratlardan kaçınmalarını rica ediyorum. Son 3 maçta harikalardı. Onlar motive ettiklerinde de pozitif bir sonucun geldiğini görüyoruz. Tazminatlarını aldıklarını görüyorsunuz. Kulübün her tarafına mutsuzluk ve bezginlik sirayet etmişti. Bananecilik vardı. Ceketini alan gitmiş. Ben bunlara 'kaçmışlar' diyorum." diye konuştu.

Beşiktaş'ın ekomomis ile ilgilide konuşan Ahmet Nur Çebi, "Eski başkan isteseydi, bunları yapanları bulup, onlara sorarak bunun cevabını bulabilirdi. Ben kimsenin benim taraftarımı aşağılayacak şekilde hareket etmesini tasnif etmiyorum. Beşiktaş taraftarı dik bir taraftardır. Kimsenin parasını alıp olumsuz bir tezahürat yapmaz. Yaparsa içinden geldiği için yapmıştır. Birisi gelip, Beşiktaş taraftarına para verip tezahürat yaptırıyor derseniz, Beşiktaş taraftarına hakaret etmiş olursunuz. Kasamıza gelen 1 lira para yok. Yöneticilerimizin katkılarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yeni bir finans formülü arıyoruz. Bu yoldan beraber çıkacağız. UEFA'ya gidememekse gidememek. Acı ama gerçek. Ben popülist konuşmuyorum. Taraftarla ilgili bir kampanya aklımızda var ancak şu an açıklamak istemiyorum. 2 hafta sonra açıklayacağım. Bizim taraftarımız 10 bin - 20 bin kişi değil. Biz milyonlarız." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın UEFA'ya gidilemiyebileciğini belirten Çebi, " Sorunlar çok büyük. Diğer kulüplerde de var. Eğer Beşiktaş camiası, taraftarı, divan kurulu herkes olursa buradan beraber çıkacağız. Ben bunu tek başıma yapamam. Beşiktaş Kulübü'nün gelirleri tamamen temlikli. Kasaya giren 1 lira yok. Yeni bir finans düzeni bulmaya çalışıyoruz. Bu zamana kadar yöneticilerle birlikte elimizden elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. UEFA'dan men gelebilir. Bugüne kadar 3 aylık ödeme yaptık. Ben bitecek demiyorum ama bitebilir. Herkesin hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorum. Taraftardan beklediğim kombinelerini alacaklar, formalarını alacaklar, biletlerini alacaklar, pozitif tezahüratlar yapacaklar." diye konuştu.

TFF'nin transfer izin vermediğini belirten Çebi, "Transfere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. 2 tane transfer düşünüyoruz. Birisi forvet. Ötekisi de orta saha gibi düşünüyoruz. TFF Lisans Kurulu bize şu anda 'transfer yapamazsınız' dedi. 'Elinizdeki oyuncuları çıkarmanız gerekiyor' dedi. Abdullah Avcı’nın bazı istekleri var ama TFF transfer yapmamıza engel olacaklarını söyledi mali şartlar gereği. Devre arası transfer yapamayacağız gibi duruyor ve sanırım UEFA’dan men geliyor. Taraftar bunları bilsin." açıklamasında bulundu.


Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR