Ahmet Ağaoğlu: Sörloth'u Leipzig İstiyor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu Sörloth ve Uğurcan Çakır'a ciddi teklifler olduğunu söyledi.

Ahmet Ağaoğlu: Sörloth'u Leipzig İstiyor

Ahmet Ağaoğlu: Sörloth'u Leipzig İstiyor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Anadolu Ajansı'na konuştu.

'SORLOTH'U LEIPZIG İSTİYOR'

Uğurcan Çakır ve Sörloth için teklif geldiğini kaydeden Ağaoğlu, "2 oyuncumuz için bugüne kadar ciddi talep ve teklifler geldi. Biri Uğurcan Çakır diğeri ise Sörloth... Sörloth için en ısrarcı kulüp Leipzig. Onun haricinde başka herhangi bir oyuncu için teklif almadık. Gelen bu teklifler de beklentilerin altında ve bizim de evet demeye niyetimiz yok." ifadelerini kullandı.

'DÜŞÜK MALİYETLE ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ VERDİK'

Transfermrkt'i kaynak göstererek verileri gösteren Başkan Ağaoğlu, "Oyuncularımızın piyasa değeri 85.5 milyon Euro, kadro maliyeti ise sadece 16.5 milyon Euro... Diğer kulüplerin kadro maliyetini 50 milyon Euro yazdım ama bunun üzerinde olduklarını hepimiz biliyoruz. Biz bu maliyetler ile şampiyonluk mücadelesi verdik" şeklinde konuştu.

'BUNDA HESAPLANMAYACAK BİR DURUM YOK'

Fenerbahçe'nin harcama limitine yaptığı itirazı hakkında da konuşan Trabzonspor başkanı, "Bizim öngördüğümüz harcama limiti ile TFF'nin açıkladığı arasında fark yok. Biz zaten limitimizi belirledik ve çıkacak limiti de biliyorduk. Sadece 1-2 milyon fark var. Sistem belli, bazı kulüplerin serzenişini anlamıyorum. Gelen rakam belli, giden rakam belli. Benim matematiğim okulda kötüydü ama ben bile hesaplayabiliyorum. Bundan hesaplanamayacak bir durum yok." değerlendirmesini yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR