Adnan Dalgakıran: 'Futbolcu Ücretleri Ciddi Derecede Düşecek'

Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran, Süper Lig'in ne olacağı ile alakalı açıklamalarda bulundu. İşte Adnan Dalgakıran'ın açıklamaları...

Adnan Dalgakıran: 'Futbolcu Ücretleri Ciddi Derecede Düşecek'

Adnan Dalgakıran: 'Futbolcu Ücretleri Ciddi Derecede Düşecek'

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, coronavirüs sebebiyle askıya alınan liglerin hali ile alakalı açıklamalar yaptı.

"LİGİN DEVAM ETMESİ ZOR"

Adnan Dalgakıran, NTV'ye yaptığı konuşmada "Ligin durumunu sürekli tartışıyoruz. Ahmet Nur Çebi başkanlığında internet üzerinden toplantılar yapıyoruz. Şu an tam bir kaos yönetimi var. Belirsizlikler çok fazla. Yurt dışına da bakarak, olası durumlar hakkında durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bize göre ligin devam etmesi zor. UEFA ve TFF'nin alacağı kararları uygulayacağız. Tabii düşüncelerimizi de söyleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"LİG OYNANMAZ"

Süper Lig'in başlama zamanıyla alakalı fikri sorulan Adnan Dalgakıran "Herkes sürecin nasıl ilerleyeceğine bakıyor. Vaka sayıları her gün artıyor. Uzmanların konuşmalarını bizler de izliyoruz. Bu hastalık zirve yapacak, sonra düşecek diyorlar. Ligin seyircili, seyircisiz oynanması hakkında bir şey söylemek yanlış olur. Sadece olasılıklar üzerine plan yapılmalı. Bu iş devam ederse, lig oynanamaz. peki bu ihtimal gerçek olursa, UEFA'ya kim gidecek? Bütün bunlar üzerinde düşünülmeli." sözlerini söyledi.

"ROMANTİK OLMAMAK LAZIM"

Beşiktaş'ın oyuncuların ücret indirimi kabul edip etmeyeceği ile alakalı soruyu cevaplayan Adnan Dalgakıran "Romantik olmamak lazım, bizim durumumuz zaten ortada. Bu kulübü, gelirleri temlik altında aldık. Borçların uzun vadeye yayılması gibi şeyler bekliyorduk ama şimdi, herkesin kazanın içine atıldığı bir dönem yaşıyoruz. Futbolda zaten rakamlar balon haline gelmişti. Tüm sektör etkilenecek, yeniden yapılanma olacak. Barcelona'nın maaş indirim sadece bugün için geçerli durum değil, tüm dünyada yeniden yapılandırmaya gidilecek." ifadelerini kullandı.

"FUTBOLCU ÜCRETLERİ CİDDİ DERECEDE DÜŞECEK"

Beşiktaş'ın ikinci başkanı, Beşiktaş'ın yeni bütçesi konusunda "Beşiktaş'ın 56 milyon euro olan bütçesini 35 milyon euroya düşürmek zorundaydık. Şimdi çok daha ciddi tedbirlere ihtiyacımız var. Beşiktaş'ın yaşaması için, hayatına devam etmesi için zorunlu olarak yapmamız gereken şeyler var. Önümüzdeki yıllarda, futbolcu ücretleri çok ciddi derecede düşecek." sözlerini dile getirdi.

"TOPARLANMAK EN AZ 1 YIL ALIR"

Tüm dünyada uzun bir zaman boyunca sağlıktan başka bir şey düşünemeyeceği söyleyen Dalgakıran "İnsanlar şu an yaşam kaygısı içerisinde, kimse futbola para ayırmaz. Bu salgın sonrası hayat normale dönerse, insanların aklından bu olaylar silinirse, kulüplerin toparlanması en az 1 yıl alır. Beşiktaş olarak bağış kampanyası hazırladık ama şu an bunu gündeme getiremiyoruz." ifadelerini kullandı.

"UEFA VE TFF'YE ÖNERİ SUNACAĞIZ"

Beşiktaş'ın ligin geleceğine dair önerilerde bulunacağına dair konuşan Adnan Dalgakıran "Beşiktaş, Türkiye'nin en önde kulüplerinden ve ülkenin en eski kulübü. Burada öncü olmalıyız. Bu süreçten en iyi şekilde çıkmak için UEFA'ya ve TFF'ye çeşitli önerilerimiz olacak. Beşiktaş fikren ve vizyon olarak, önümüzdeki döneme öncülük yapacaktır. Önerilerini UEFA'ya ve TFF'ya yapacaktır. Kamuoyuyla da bunları paylaşacağız." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR