52 Bin Kişi Maça Maskesiz Gittiler!

Koronavirüs vaka sayılarını ve ölümleri durma noktasına getiren Avustralya'da hayat normale dönmeye başladı. Geçtiğimiz gün oynanan Queensland-New South Wales rugby karşılaşmasını 52 bin kişi tribünden takip etmesi koronavirüs sonrasında bir araya gelen en yüksek sayıdaki kalabalık olarak tarihe geçti

52 Bin Kişi Maça Maskesiz Gittiler!

Türkiye, Avrupa ve ABD, pandemide ikinci dalga ile mücadele ederken Avustralya'da yeni vakalar ve koronavirüs kaynaklı ölümler durma noktasına geldi. Hayatın normale dönmeye başladığı ülkede geçtiğimiz gün gün oynanan rugby maçında koronavirüs sonrası seyirci rekoru kırıldı

Avustralya'daki rugby liginde 52 bin taraftar, Suncorp stadyumunda bir araya geldi. Bu rakam koronavirüsün ortaya çıkmasından sonra bir araya gelen en yüksek sayıdaki kalabalık oldu.

TÜM DÜNYA KISKANDI

Avustralya tüm dünyayı kıskandırdı. Yetkililerin daha önce statlara uyguladığı yüzde yetmiş yasağını kaldırıp stadların yüzde yüz kapasite ile dolabileceği kararını verdikten sonra oynanan maçta ev sahibi ekip Queensland rakibi New South Wales 2-1 lik seri ile mağlup etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BÜYÜK JEST

Maçtan önce yaklaşık 2 bin bilet, sağlık çalışanlarına virüs sürecinde gösterdikleri kahramanlıktan dolayı bedava verildi. Avutralya'da 52 bin taraftarın bir arada maç izlemesi diğer ülkelerde yaşayan taraftarları kıskandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR