Siyah Beyazlı takıma geldiği günden bu yanan takıma büyük katkı sağlayan ve Kara Kartal taraftarının çok sevdiği Atiba’ya Amerika’dan transfer teklifi geldi.

ATİBA’YA 5 MİLYON DOLAR VERDİLER

NBC Sports'un gerçekleştirdiği haberine göre; Siyah Beyazlı futbolcu Atiba Hutchinson için Amerika MLS takımlarından Vancouver Whitecaps, Beşiktaş'a 5 milyon dolar transfer teklifinde bulundu. 2013 senesinde Hollanda takımı PSV'den Siyah Beyazlı takıma transfer olan Atiba Hutchinson Kara Kartal forması ile tam 157 karşılaşmaya çıktı.

Kanadalı Milli Takımı'nın formasını 77 defa kirleten ve ükesinde 5 defa yılın futbolcusu seçilen Atiba Hutchinson’ın Siyah Beyazlı takımla olan sözleşmesi 2018 yılında sona eriyor.

Diğer yandan Siyah Beyazlı takım transfer çalışmalarına son hızda devam ediyor. Kara Kartal ilk etapta geçen sezon takımda top oyanayan Vincent Avboubakar'ı renklerine bağlamaya çalışacak. 

Aboubakar transferi için Başkan Fikret Orman bizzat devreye girecek. Eğer oyuncunun kulübü Porto ile ekonomik anlamda anlaşma sağlanırsa bu oyuncu bonservisi ile birlikte alınacak. 

Kara Kartal önümüzdeki Lig döneminde yaptığı transferler ile adından tekrar söz ettirmek ve 3. defa şampşyon olamk istiyor.