F.BAHÇE'DE beklenen operasyon yapıldı ve Aykut Kocaman ile prensipte 3 yıllığına el sıkışıldı. Dick Advocaat ile devam etmeme kararı alan Sarı- Lacivertli yönetim, takımı uzun vadeli bir proje olarak Kocaman'a emanet edecek. 2010-2013 yılları arasında üç sezon F.Bahçe'yi çalıştıran, 2011'de 82 puanla rekor şampiyonluğa imza atan Kocaman dönemi, 4 Haziran'da ligin bitmesi ile start alacak. 2021 yılına dek uzun vadeli planlar yapan tecrübeli hocayla hem UEFA Finansal Fair Play krizi aşılacak hem de uzun vadeli büyük başarı hedeflenecek.

EKŞİOĞLU VE ALİ YILDIRIM GÖRÜŞTÜ

Sezon başında Pereira gönderildikten sonra gündeme gelen Aykut Kocaman, "Konyaspor'a sözüm var" diyerek Ali Yıldırım'a kibarca "Hayır" demişti. Ancak F.Bahçe yönetimi Aykut Kocaman'ı Advocaat'ın durumu netleşince tekrar gündemine aldı. İki yönetici İlhan Ekşioğlu ile Ali Yıldırım, tecrübeli isimle bir araya geldi ve 3 yıllık uzun vadeli projeyi iletti. Başkan Aziz Yıldırım'ın da onayıyla Aykut Kocaman'a UEFA kriterlerine uyacak bir transfer bütçesi ve kadro operasyonu yetkisi verileceği belirtildi. Kocaman da dost sohbeti olarak yapılan görüşmenin resmiyete dönüşmesi için A.Konya ile görüşeceğini belirtip, bir anlamda anlaşmayı onayladı.

YÖNETİMDEN "BU iŞ BİTTİ" MESAJI

3 yıllık anlaşma için yönetime yakın kaynaklar AKŞAM'a, "O iş bitti" diyerek F.Bahçe-Aykut Kocaman nikahını bir anlamda teyit etti. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen görüşme sonrası Aykut Kocaman'ın uzun vadeli planları şimdiden çalışmaya başladığı da öğrenildi. Pereira ve Advocaat sonrası, "Yabancı ile olmuyor" kararı veren yönetim, F.Bahçe'yi çok iyi bilen, şampiyon yapmış, Avrupa Ligi'nde yarı final görmüş Kocaman'la takımdaki gençlerin de gelişeceğine inanıyor. Bu nedenlerle tecrübeli hoca tercih edildi.

A TAKIMIYLA GELİYOR!

AYKUT Kocaman, F.Bahçe'ye yıllardır birlikte çalıştığı kendi ekibiyle gelecek. İdari Menajer Hasan Çetinkaya ve kondisyoner Fatih Yıldız göreve devam ederken tecrübeli hocanın hep yardımcılığını yapan Fahrudin Ömeroviç, ekibindeki Turgay Altay, Arda Keskin ve kaleci antrenörü Murat Öztürk yeni dönemde teknik heyeti oluşturacak. Ekibe yeni isimler de dahil olabilir. İsmi gündeme getirilin Tuncay Şanlı'nın ise Kocaman'ın ekibinde olmadığı ve İngiltere'ye eğitime gideceği öğrenildi. Doktor Burak Kunduracıoğlu ve sağlık ekibi de devam edecek.

İLK TRANSFERİ ÖMER ALİ

Mehmet Ekici'ye alan yönetimin, Kocaman'a ilk hediyesi Ömer Ali olacak.

ALİ Yıldırım ile İlhan Ekşioğlu'yla yapılan görüşmede gündeme gelmese de Aykut Kocaman'ın F.Bahçe'ye ilk transferinin Ömer Ali olması bekleniyor. 25 yaşındaki kanat oyuncusunu bir yıldız gibi parlatan tecrübeli hocanın öğrencisi makul bir bonservisle alınacak.

EN AZ 5-6 TAKVİYE YAPILACAK

2019 yılına dek sözleşmesi olan oyuncu için gerekli fedekârlık yapılacak. Yönetimin anlaşma sağladığı Mehmet Ekici de Aykut Kocaman'ın oyun planının önemli bir parçası olacak. Bir diğer gözde ise Bursasporlu kaleci Harun Tekin. Bu üç ismin yanı sıra bir stoper ve forvetle birlikte gönderilacek olan Van der Wiel'in yerine sağ bek alınacak.  

İLK GİDECEK İSİM RVP

AYKUT Kocaman'ın gelmesiyle birlikte F.Bahçe'de önümüzdeki sezon yine bir kadro dönüşümü yaşanacak. Öncelikle Jeremain Lens, Moussa Sow ile kaleci Fabiano tekrar kiralanacak. Volkan Demirel ve Hasan Ali ile sözleşme uzatılacak. Kocaman'ın ilk dönemi prenslerinden Stoch ile Emenike hazırlık kampında denenebilir. Ancak iki ismin kalmasına kesin gözüyle bakılmıyor. Kiralık Karavaiev ile mutsuz olan Van der Wiel gidecek. Robin van Persie'ye iyi bir teklif gelirse Çin'e satılacak. Hollandalı'ya yeni dönemde yer yok. Kjaer de astronomik bir parayla satılabilir. Yerine stoper alınacak.

Kaynak: Akşam