Spor Toto Süper Lig'de son iki sezonda hedeflerinin uzağında bulunan ve taraftarlarını hüsrana uğratan Galatasaray, bu süreçte takıma kattığı futbolcuların çoğunluğundan da istediği performansı elde edemedi.

Süper Lig'de 2015-2016 sezonunu altıncı sırada, 2016-2017 sezonunu da dördüncü sırada bitiren ve yeni sezon planlaması kapsamında kadrosuna birçok oyuncuyu katmayı hedefleyen sarı-kırmızılı ekip, Kulüp Başkanı Dursun Özbek döneminde takıma kazandırılan 20 futbolcunun çoğunluğunda hayal kırıklığına uğradı.

Galatasaray, 2015-2016 sezonunda Lukas Podolski, Jose Rodriguez, Kevin Grosskreutz, Lionel Carole, Cenk Gönen, Jason Denayer (kiralık), Jem Paul Karacan, Bilal Kısa, Ryan Donk ve Martin Linnes, 2016-2017 sezonunda ise Serdar Aziz, Eren Derdiyok, Tolga Ciğerci, Luis Cavanda, Josue Pesqueira (kiralık), Kolbeinn Sigthorsson (kiralık), Emrah Başsan, Nigel de Jong, Garry Rodrigues ve Ahmet Çalık'ı takıma dahil etti.


EN VERİMLİSİ PODOLSKİ'YDİ O DA SATILDI


Galatasaray'da son iki sezonda yapılan transferlerin en verimlisi konumunda bulunan Alman futbolcu Lukas Podolski, Japonya'nın Vissel Kobe ekibine transfer edildi.

İngiltere'nin Arsenal ekibinden 2015-2016 sezonundan evvel 2 milyon 500 bin euro karşılığında takıma kazandırılan Podolski, sarı-kırmızılı forma ile çıktığı 75 resmi karşılaşmada 34 kez fileleri havalandırdı.

Galatasaray ile bir Türkiye Kupası, iki de TFF Süper Kupa şampiyonluğu bulunan Podolski, 2 milyon 600 bin avro karşılığında Vissel Kobe'ye transfer oldu.