Şoför, Otobüste Unutulan 4 Bin Euroyu Sahibine Teslim Etti

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya gitmek üzere otobüse binen bir kişi, 4 bin 100 euro ve iki cep telefonunu otobüste unuttu. Otobüs şoförü çantayı sahibine iade etti.

04.05.2021-17:28 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-17:30)Şoför, Otobüste Unutulan 4 Bin Euroyu Sahibine Teslim Etti

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Bursa'ya yolcu taşıyan otobüs şoförü Rıdvan Kiraz, Bursa'dan İstanbul'a döndüğünde bir yolcunun otobüste eşyalarını unuttuğu fark etti.

PARA SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

Müşteriyle iletişime geçen firma yetkilileri, yaklaşık 4 bin 100 euro, iki adet cep telefonu ve iki cüzdanı sahibine ulaştırdı. 

Büyük panik ve endişe yaşayan yolcu, çantasının kendisine ulaşmasıyla rahat bir nefes aldı.

‘‘BUNU HERKES YAPARDI‘

Şoför Aydın Soylu, ‘‘Sabah saatlerinde bir çift aldık. Bursa terminale bırakmış kaptanımız. Araç tekrardan Sabiha Gökçen'e döndüğünde, araç bırakıldıktan sonra arkadaşlar aracı kontrol ediyorlar. Kontrol esnasında bir eşyanın bırakıldığını görüyor koltukta. Sonra arkadaşlar bunu bana getirdiler. Mont kalmıştı, bir de bir poşet kalmıştı. Sonra ceplerini kontrol ettiğimizde yaklaşık olarak 4 bin 100 euro para, bir miktar da Türk Lirası, iki tane telefon, değerli eşyalar vardı. Sonra kimlik kartlarından şahsın telefon numarasına ulaştık. Kendisine ‘eşyalarınız bizde’ dedik. Daha sonradan Bursa'ya gidip arkadaşlara teslim ettik. Feribottan aldılar. Tabii çok memnun oldular. Zaten ülke olarak da zor bir süreçten geçiyoruz şu anda. Bunu herkes yapardı, sadece biz değil bunu eminim kim bulsa aynısını yapardı.’‘ dedi.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR