Siyasi Partiler Video Konferans Aracılığıyla Kendi Aralarında Bayramlaştı

Kurban Bayramı vesilesiyle siyasi partilerde bayramlaşma etkinlikleri yapıldı. Video konferans yoluyla partiler kendi aralarında bayramlaştı.

21.07.2021-13:54 - (Son Güncelleme: 21.07.2021-13:58)Siyasi Partiler Video Konferans Aracılığıyla Kendi Aralarında Bayramlaştı

Kurban bayramının gelmesi ile bayramlaşmalar başladı. Buna bağlı olarak AK Parti'de, Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek'ten oluşan heyet, Kurban Bayramı dolayısıyla CHP heyetiyle video konferans yöntemi ile bayramlaştı. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Parti Meclisi Üyesi Hasan Efe Uyar ile Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel'in bulunduğu CHP heyetiyle görüşmede, karşılıklı Kurban Bayramı kutlaması gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, geçtiğimiz iki bayramdır video konferans yöntemiyle bayramlaştıklarını dile getirerek, önümüzdeki bayramda yüz yüze bir araya gelebilme dileklerinde bulundu. 


ÖNLEMLERİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ 

Başkan Yardımcısı Zengin de Kurban Bayramı'nda yüz yüze bayramlaşmayı düşündüklerini fakat insanlara örnek olabilmek için parti teşkilatlarına da video konferans yolu ile bayramlaşmayı önerdiklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı il teşkilatlarıyla da video konferans ile bayramlaşacaklarını dile getiren Zengin, bayramda koronavirüs önlemlerinin elden bırakılmaması gerektiğine dikkat çekti. Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, ilerideki bayramda durumun farklı olacağını temenni ederek ‘Biliyorum herkes çok sıkıldı ama dünyanın içinde bulunduğu şartlar böyle. İnanıyorum ki önümüzdeki Ramazan Bayramı'nda bayramlaşmayı yüz yüze yaparız’ ifadelerini kullandı. 

‘KIRMIZI İLLERİN ARTIK SONA ERMESİ GEREKİYOR’ 

Diğer yandan hala koronavirüs aşısı yaptırmayanların bulunduğuna vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, özellikle doğu illerine çağrıda bulunarak ‘Belki daha önce aşı sıkıntısı vardı, aşı bulunamıyordu ama bugün itibarıyla böyle bir sıkıntımızın olmadığı görülüyor. Bir kez daha tüm yurttaşlarımıza aşı yaptırmaları çağrısında bulunuyorum çünkü en büyük şansımız aşı olunması, bu işten aşı ile kurtulabileceğiz. Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre çok sayıda ilimiz hala kırmızı, bazı illerimiz sarıya dönmüş, bazıları turuncu ama kırmızı illerin artık sona ermesi gerekiyor. Özellikle Doğu illerimizdeki yurttaşlarımızı aşı olmaya davet edelim’ ifadelerini kullandı. 

TÜM VATANDAŞLARIMIZI AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM 

Aşı konusundaki yaklaşımından dolayı Öztunç'a teşekkür eden Özlem Zengin, "Aşı meselesi bireysel tercihin çok ötesinde diye düşünüyorum, çünkü içimizde aşı olmayanlar var olduğu müddetçe bu hastalığı tamamen yenmemiz söz konusu değil. Özellikle medyada zaman zaman görüyoruz, çok pervasızca, akademik ve bilimsel anlamda temeli olmaksızın aşı kampanyasının aleyhine çalışmayı fevkalade sıkıntılı görüyorum. Ben de tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum’ şeklinde konuştu. 

BAYRAM TEBRİKLERİNİ İLLETTİ 

Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm CHP'lilere selamlarını ve bayram tebriklerini illetti. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz akşam görüştüğünü dile getirerek ülke olarak önümüzde güzel günlerin gelmesini temenni ederek ‘Sayın Genel Başkan'ımızın hem şahsınıza hem heyetteki arkadaşlara hem Sayın Genel Başkan'ınıza, değerli AK Parti'lilere selamları var, hayırlı bayramlar diliyor. Umarım önümüzdeki yıl hem yüz yüze bayramlaşırız hem de pek çok sorunu aşmış olarak, ülke olarak önümüze bakarak güzel günleri hep birlikte yaşarız’ ifadelerini kullandı. 

AK PARTİ VE MHP HEYETLERİNİN GÖRÜŞMESİ 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Muhammed Cem Çekerek'ten oluşan heyet, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP heyeti ile video konferans yöntemiyle bayramlaştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK Üyesi Necmi Yıldırım, Genel Başkan Danışmanı Merve Menekşe'nin bulunduğu heyet ile görüşen Zengin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan adına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP ailesinin Kurban Bayramı'nı kutladı. Koronavirüs salgını için gösterilen mücadelede meydana gelen gelişmelerden söz eden Genel Başkan Yardımcısı Zengin, sağlıklı bir yaşam alanı için uğraşan bir parti olduklarını söyleyerek ‘Tek bir yerde iyiliğin artık mümkün olmadığı, tek bir yerde mükemmel demokrasinin olmadığı, tek bir yerde mükemmel sağlık şartlarının mümkün olmadığını dünya artık görmüş oldu. O yüzden biz aslında AK Parti olarak kendimiz için değil, tüm dünya için demokrasi, tüm dünya için sağlıklı bir yaşam alanı için uğraşan bir partiyiz, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın öncülüğü hep bu yönde oldu’ ifadelerini kullandı. 

DÜNYADAKİ BÜTÜN PROBLEMLER, SADECE TEK BİR ÜLKENİN PROBLEMİ DEĞİL 

Diğer yandan Avrupa'da ve Türkiye'de son zamanlarda meydana gelen sel felaketlerini hatırlatan Başkan Yardımcısı Zengin, bu problemlerin tek bir yeri kapsamadığını dile getirerek ‘Yaşadığımız dünyadaki bütün problemler, her bir insanın problemi, sadece tek bir ülkenin problemi değil. Çin'de ortaya çıkan bir şey, bütün dünyayı alt üst etti, bir ekosistemdeki bozukluk, dünyadaki herkesi etkiliyor, bir manada kelebek etkisi denilen şeyi yaşamış oluyoruz. Öyle baktığımız zaman bizim ortaya koyacağımız siyasetin sadece Türkiye için değil, tüm dünya için bir öncülük bir perspektif ortaya koyması gerekiyor’ dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 20 Temmuz'daki KKTC ziyaretlerine ilişkin, "Oradan verilen mesajların da çok anlamlı olduğunu düşünüyorum, bir barış adına da önemli bir adım. Türkiye'deki siyasi partilerin orada olması, Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili olarak orada destek için bulunuyor olmaları da çok anlamlıydı’ şeklinde konuştu. 

BU GELENEK DEVAM ETMELİ 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da AK Parti yöneticileri ve parti camiasının Kurban Bayramı'nı tebrik etti. Partiler arası bayramlaşmanın güzel bir gelenek olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, koronavirüs salgını şartlarına rağmen bu geleneğin devam etmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Karakaya, gelecek bayram bu geleneği, karşılıklı ziyaret şeklinde yapabilme temennisinde bulunarak dönem dönem beklenmedik atraksiyonlar görülse bile koronavirüs salgınında genel eğilimin düşme yönünde olduğuna dikkati çekti. Türkiye'deki yoğun aşılama çalışmalarına da işaret eden Karakaya, benzer ülkelerle kıyaslandığında Türkiye'nin salgınla mücadeledeki başarısına vurgu yaptı. 

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE BAĞLI SORUNLAR DÜNYA GÜNDEMİNİ CİDDİ ŞEKİLDE MEŞGUL EDİYOR 

Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, dünya genelinde küreselleşmenin yarattığı problemlere değinerek çevre ve özellikle iklim değişikliğine bağlı sorunların dünya gündemini ciddi şekilde meşgul etmeye başladığına dikkati çekti. Avrupa'da, Asya'da ve en son Rize'de yaşanan sel felaketlerini hatırlatan Karakaya, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi. Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, devlete de teşekkürlerini sunarak ‘Devletimizden Allah razı olsun, zamanında oralarda oluyor, yaraları sarıyor. Allah beterinden saklasın’ ifadelerini kullandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Kurban Bayramı'nın tüm insanlık alemine hayır getirmesini, güzelliklere vesile olmasını dileğinde bulundu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR