TCDD'nin Sofya Ekspresinde Bilet Fiyatları 27 Eurodan Başlıyor

Doğu Ekspresi ile turistik seyahatlere başlayan TCDD'nin alternatif bir güzergahını ise Sofya oluşturuyor. İstanbul'dan 9 saat süren Sofya'ya biletler 27,88 eurodan başlıyor.

TCDD'nin Sofya Ekspresinde Bilet Fiyatları 27 Eurodan Başlıyor

Türkiye'de tren farklı amaçlarla yapılan seyahatlerde tercih edilen ulaşım araçlarının başında geliyor. TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Ankara-Eskişehir- İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Konya-Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı demir yolu hatlarında günlük 25 bin, Doğu ve Van Gölü ekspresleri, İzmir Mavi Treni, Güney Kurtalan Ekspresi konvansiyonel trenlerinde 45 bin yolcuya hizmet sağlanıyor.

Uluslararası yolcu taşımacılığında ise 20 Şubat 2017'den beri İstanbul (Halkalı)- Sofya güzergahında her gün karşılıklı olarak işletilen İstanbul-Sofya Ekspresi ile Avrupa'ya ulaşımda en rahat ve en ekonomik seçenek sunuluyor.

SEYAHAT YAKLAŞIK 9 SAAT 50 DAKİKA SÜRÜYOR

İstanbul-Sofya Ekspresi, TCDD Taşımacılık tarafından sağlanan 2 yataklı ve 1 kuşetli vagon ile işletiliyor. TVS 2000 türü yataklı ve kuşetli vagonlar konforlu ve rahat yolculuklarıyla tanınıyor. Halkalı'dan her gün saat 21.40'ta, Sofya'dan 21.00'de hareket eden ekspresle seyahat yaklaşık 9 saat 50 dakika sürüyor. Eksprese eklenen vagonlarla yaz aylarında Bükreş bağlantısı da sağlanıyor. Bükreş bağlantısının seyahati yaklaşık 21 saat sürüyor.

Talebin her geçen gün arttığı bu hattan 2017'de 13 bin, 2018'de 19 bin yolcu taşındı.

BİLET ÜCRETLERİ

Ekspres bilet ücretleri 2 yataklı vagon için kişi başı 33,48 euro, 1 yataklı vagon için 62,72 euro, 4'lü kuşetli vagon için 28,48 euro, 6'lı kuşetli vagon için 27,88 euro olarak olarak uygulanıyor. Dört kişilik kuşetli vagonla Bükreş bağlantısı için yolculardan kişi başı 51,20 euro alınıyor.

Hem tren yolculuğunun keyfini çıkarmak hem de Sofya'yı keşfetmek isteyen yolcular ekonomik, rahat ve konforlu bir yolculukla Balkanların bu güzel kentine gidebiliyor.

Son Dakika Seyahat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Seyahat Haberleri