Singapur'da Gezilebilecek Yerler

Uzak Doğu ülkelerine gidenler için aktarma noktası olan Singapur, son derece temiz ve düzenli yapısıyla tıpkı bir Avrupa ülkesi gibi. Bu küçük şehir devleti gökdelenlerle dolu yapay bir görüntü sunsa da çok eğlenceli ve keyifli mahalleler de içeriyor.

Singapur'da Gezilebilecek Yerler

Uzak Doğu ülkelerine gidenler için aktarma noktası olan Singapur, son derece temiz ve düzenli yapısıyla tıpkı bir Avrupa ülkesi gibi.  Bu küçük şehir devleti gökdelenlerle dolu yapay bir görüntü sunsa da çok eğlenceli ve keyifli mahalleler de içeriyor. Birbirinden farklı kültürlerin özelliklerini taşıyan bu şehrin gezebileceğiniz yerlerini tanıyalım.

1.ÇİN MAHALLESİ (CHİNATOWN)

Dünyanın birçok ülkesinde Çin mahallelerine denk gelmek mümkün ancak Singapur'daki Çin mahallesi diğerlerinden farklı bir durumda. Burası diğerlerine oranla daha temiz ve düzenli. Her yerin rengarenk ve süslemerle dolu olması ise dünyanın en güzel Çin mahallesinin burada olduğu düşüncesini yaratıyor.

2.KÜÇÜK HİNDİSTAN (LITTLE INDIA)

Burası Hindistan'dan gelen işçilerin yerleştiği ve zaman içerisinde Hint halkının yaşadığı bir mahalle haline gelmiş. Burada sokaklar 2-3 katlı renkli binalarla dolu. Dükkanlardan yükselen Hint şarkıları, geleneksel Hint kıyafetleri ile burası küçük Hindistan gibi. 

3.ARAP MAHALLESİ (KAMPONG GLAM)

Burası küçük Hindistan ile içiçe geçmiş bir mahalle. En önemli yapısı ise 1824 yılında Singapur'un ilk sultanı Hüseyin Şah için yaptırılan Sultan Camii. Arap mahallesinin en güzel sokaklarından biri olan Haji Lane, şirin butik dükkanlarıyla ilgi odağı olmayı başarıyor.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR