NASA Mars Bileti 2020 İsim Yazdırma Nasıl Yapılır? Paralı Mı?

NASA 2020 yılında Mars'a Kızıl gezegene isim yollamak için hazırlıklara başladı. Kızıl gezene ismini göndermek isteyenler bunu nasıl yapacağının yollarını aramaya başladı. Peki, NASA Mars bileti nasıl alınır? İşte NASA Mars bileti hazırlama ekranı..

NASA Mars Bileti 2020 İsim Yazdırma Nasıl Yapılır? Paralı Mı?

NASA, 2020 yılında kızıl gezegene ismini göndermek isteyenler için başvuru ekranı açtı. Yani Mars 2020 uzay aracı milyonlarca ismin üzerinde yazıldığı uzay aracını Mars'a gönderecek. NASA'nın internet sitesinde başlatılan kampanyada, sisteme giriş yaparak bilgileri doldurmanız halinde isimler sisteme kaydedilidiyor.

NASA MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

2020 yılında Mars yolculuğuna çıkacak olan uzay aracında yer alan çiplere, kayıt yapılan isimler yazılarak Mars’a gönderilecek. Bu işlemi tamamlayanlara kayıt yapanlara özel de NASA hatıra bileti veriyor. Dijital bir biniş kartı verilen sistemde, isim ve soyisim ile kişisel bilgiler yer alıyor.

NASA 2020 MARS PROGRAMI NEDİR?

NASA, Mars 2020 adlı projesinde geliştirdiği insansız izci aracıyla, kızıl gezegende eski mikrobik yaşam formlarını araştıracak. 2012 yılında Mars’a inen Curiosity uzay aracının devamı niteliğinde geliştirilen ve 2020’nin Temmuz veya Ağustos ayında uzaya gönderilmesi öngörülen yeni araç, aynı zamanda Mars arazisinde yüzey altı ve üstünde taş ve toprak örnekleri toplayacak.

NASA Mars 2020 bileti 31 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. 

Son Dakika Seyahat Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR