Sergen Yalçın Maç Sonu Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 1-0'lık Yeni Malatyaspor galibiyeti ve Aboubakar'ın oyundan çıkarken gösterdiği tepkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

02.03.2021-21:42 - (Son Güncelleme: 02.03.2021-21:42)Sergen Yalçın Maç Sonu Açıklamalarda Bulundu

Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın Yeni Malatyaspor'u 1-0 yendiği maçın ardından basına konuştu.

Karşılaşmayı değerlendiren Sergen Yalçın, ''Zor bir oyun oldu. Malatyaspor da çok mücadele etti. Kazanmak, çok önemli. 1-0, 3 puan bizim için yeterli.İyi mücadele ettik. Kolay değil. Oyuncular yoruluyor. Kazanmak önemliydi. Birçok pozisyon yakaladık. Konsantre olsak farklı olabilirdi ama 1-0'lık skor bugün için yeterli'. İfadelerini kullandı

SORUN OLMAZ 

Vincent Aboubakar'ın 85. dakikada oyundan çıkarken tepki göstermesi hakkında da konuşan Sergen Yalçın, 'Geçen günlerde de Ghezzal oyundan çıkarken tepki göstermişti. Aboubakar da gösteriyor çünkü oynamak istiyor. Ama bireysel olarak düşünemeyiz, takımı düşünüyoruz. O zaman kim bize daha çok faydalı olur diye düşünmemiz lazım. Başlayan 11 ile bitiren 11 farklıdır. İlk yarıda bazı şeyler hoşuma gitmedi mesela, Necip'i çıkarttım. Nkoudou başka oyuncu, Gökhan başka tarz oyuncu. Oyuncular bireysel düşünüyor ama ben takımı düşünmek zorundayım. Oyuncuların bu tepkilerini anlayabiliyoruz, aşırı olmadığı sürece bir sorun oluşturmaz.'' şeklinde belirtti.

NE YAŞANDI?

Beşiktaş'ın Kamerunlu yıldız golcüsü Aboubakar, Malatyaspor maçının 85. dakikasında oyundan alınırken bu karara aşırı tepki göstedi.

Müsabakanın 85. dakikasında değişiklik tabelasında numarasını gören Aboubakar, bu karardan hoşlanmadı. Ellerini havaya kaldırarak kararı beğenmediğini ifaden Kamerunlu yıldız, söylenerek kenara geldi.

Kamerunlu golcü yerini N'Koudou'ya bırakırken sinirli şekilde kulübeye geçti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR