Semizotunun Öyle Bir Faydası Ortaya Çıktı ki!

Uzmanlar, şifa deposu semizotunun haftada bir kez mutlaka tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi.

25.07.2017-09:51 - (Son Güncelleme: 25.07.2017-09:40)Semizotunun Öyle Bir Faydası Ortaya Çıktı ki!

Uzmanlar, özellikle pazarlarda taze olarak satılan şifa deposu semizotunun haftada bir kez mutlaka tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi. Semizotunun daha önceden duymadığınız faydalarını öğrendiğinizde, artık her gün yemeye özen göstereceksiniz. İşte şifa deposu semizotunun faydaları...

SEMİZOTUNUN FAYDALARI

Omega-3 yağ asitleri, a-linolenik asit, glutamik asit ve aspartik asit bakımından zengin olan şifa deposu semizotu, kalp damar sağlığını korumakta önemli görevler üstlenmektedir.

İçeriğinde bulundurduğu zengin bileşenler sayesinde hem kolesterolün düşürülmesine yardımcı oluyor hem de kan basıncının dengelenmesinde önemli rol üstleniyor.

Bakteri ve mantar üremesine karşı koruyucu etkiye sahip olduğundan, vücudu hastalık yapan mikroorganizmalara karşı korumakta önemli rol üstleniyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan semizotu, kanser gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde de mucizevi etkiler sağlamaktadır.

İçeriğinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde, yorgunluk, halsizlik ve depresyona da iyi geldiği bilinmektedir.

Cilt üzerinde oluşan kuruluk gibi, özellikle kadınların en büyük problemi haline gelen ve büyük fayda sağlayan semizotu, içeriğindeki A vitamini sayesinde göz problemlerine karşı da koruyucu etkiye sahiptir.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR